Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

22 січня 2020 року у Донецькій облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням заступника голови (далі – Нарада), в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Під час наради А. Хімчак проінформував присутніх про результати роботи Відділення за 2019 рік. Так, протягом 2019 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 55 конфліктних ситуацій, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин. Причиною виникнення конфліктних ситуацій у звітному періоді стала заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 321659,5 тис.грн. В результаті постійної та планомірної роботи, в тому числі із проведення узгоджувальних зустрічей зі сторонами СТВ було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала причиною виникнення конфліктних ситуацій, в сумі 264279,3 тис.грн., що складає 82,2% від загальної суми заборгованості із заробітної плати, що стала причиною виникнення конфліктних ситуацій.

За цей час знято з обліку 53 конфліктні ситуації з 53 чинниками ускладнення стану СТВ. Наразі залишились неврегульованими 2 конфліктні ситуації з 2 чинниками.

Відділенням також проводилась робота по вирішенню 5 КТС(К) з 23 вимогами найманих працівників. У звітному періоді розпорядженнями НСПП 1 КТС(К) знята з реєстрації. Невирішеними залишилися 4 КТС(К) із 14 вимогами найманих працівників.

А. Хімчак зауважив, що протягом 2019 року Донецька область була відмічена підвищеним рівнем конфліктності, а саме, Відділенням було зафіксовано проведення 25 акцій соціального протесту. Найбільший показник проведення акцій соціального протесту зафіксовано на підприємствах вугледобувної галузі. Складна ситуація виникла на державних підприємствах вугледобувної галузі у зв’язку із заборгованістю із виплати заробітної плати. На сьогодні загальна сума заборгованості із заробітної плати (із нарахуваннями) складає 707,2 млн.грн., в тому числі перед працівниками 328,9 млн.грн.

Далі А. Хімчак повідомив присутніх, що 16 січня поточного року в м. Києві відбулося Всеукраїнське профспілкове віче. Учасники віче прийняли Резолюцію з вимогами зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і прав профспілок та відкликати деякі проекти законів України (законопроекти №№ 2681, 2708, 2275). У разі не реагування на вимоги профспілок України анонсовано проведення 30 січня 2020 року попереджувальної акції соціального протесту в областях України, що в свою чергу може призвести до загострення ситуації в Донецькій області, яка і так є напруженою через борги по заробітній платі на вугледобувних підприємствах.

В свою чергу Ю. Костюніна доручила начальнику Відділення здійснювати оперативне інформування про наміри найманих працівників та їх профспілок щодо проведення акцій соціального протесту на території Донецької області, підконтрольній українській владі.

Вгору