Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

16 січня 2020 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) начальник Відділення А.Хімчак провів дистанційний семінар-нараду за участі арбітрів та незалежних посередників Національної служби посередництва і примирення.

Відкривая нараду-семінар, начальник Відділення А. Хімчак, повідомив, що він та головний спеціаліст Відділення Демченко С. у грудні 2019 року отримали посвідчення арбітрів та були включені до списку арбітрів та посередників НСПП.

У ході виступу А. Хімчак проінформував учасників наради щодо підсумків роботи Відділення за 2019 рік. Протягом 2019 року було зафіксовано проведення 25 акцій соціального протесту на підприємствах вугледобувної промисловості. Невиконання роботодавцями положень колективних договорів та законодавства про працю щодо дотримання строків виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї – головні причини, що спонукали найманих працівників даної галузі до вжиття крайніх засобів у вирішенні своїх вимог.

Для вирішення складної ситуації щодо заборгованості із заробітної плати по державним підприємствам вугледобувної галузі, за сприянням Відділення та за участю голів профспілкових організацій, у листопаді 2019 року відбулася нарада під головуванням голови Донецької облдержадміністрації П. Кириленка. В ході зустрічі були напрацьовані пропозиції до Уряду та Верховної Ради України, які мають поліпшити стан справ на вугледобувних підприємствах.

Крім того, протягом 2019 року Національною службою посередництва і примирення було направлено 2 листа до профільного міністерства щодо вирішення питання погашення заборгованості із заробітної плати працівникам вугледобувної промисловості.

А. Хімчак проінформував присутніх про роботу Відділення щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів). Протягом 2019 року Відділення сприяло вирішенню 5 КТС (К), в яких найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. Результатом проведеної роботи працівниками Відділення у 2019 році було зняття з реєстрації 1 спору з 9 вимогами між найманими працівниками Артемівського управління по газопостачанню та газифікації Публічного акціонерного товариства «Донецькоблгаз» та адміністрацією ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» Внаслідок проведення 13 засідань примирних комісій, по всім вимогам, висунутих найманими працівниками вищезазначеного підприємства, сторонами спору знайдено спільне рішення та у листопаді 2019 року цей спір було знято з реєстрації.

По закінченню заходу начальник Відділення подякував усім присутнім за участь у семінарі та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.

Вгору