Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

06 грудня 2018 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду за участю арбітрів та незалежних посередників НСПП.

У семінарі-нараді взяли участь фахівці Відділення, 8 арбітрів і 2 посередника Національної служби посередництва і примирення.

На порядку денному були розглянуті питання щодо результатів роботи Відділення за січень-листопад 2018 року по запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та сприяння їх вирішенню, запобіганню акцій соціального протесту та страйків, питання взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування щодо розвитку соціального діалогу в містах і районах області.

Захід відкрив начальник відділення НСПП в Донецькій області А. Хімчак, який ознайомив присутніх з основними показниками роботи Відділення за січень-листопад 2018 року та поінформував про стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) в колективах підприємств, де Відділення здійснювало заходи, спрямовані на запобігання виникненню КТС(К).

Було зазначено, що з початку поточного року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 79 випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), по яких було взято на облік 92 чинники, які стосувались несвоєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Причиною виникнення випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 369,2 млн. грн. Упродовж січня-листопада 2018 року, за сприянням Відділення, було погашено 160,7 млн.грн. заборгованості із заробітної плати.

Відділенням продовжується робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), в яких в стадії вирішення залишилися 23 вимоги, висунутих найманими працівниками. На протязі жовтня-листопада були зареєстровані 2 колективні трудові спори, по яким здійснюються примирні процедури.

Начальник Відділення поінформував про те, що 2018 рік у Донецькій області був відмічений протестною активністю найманих працівників, що спричинило проведення акцій соціального протесту. За період січень-листопад 2018 року Відділенням було зафіксовано проведення 17 акцій соціального протесту, а саме: 1 стихійний страйк, 5 мітингів, 2 невиходи на поверхню, 4 припинення роботи, 5 пікетувань. Акції соціального протесту відбувалися на ДП «Мирноградвугілля» та ДП «Селидіввугілля», на яких НСПП зареєстровані колективні трудові спори. Головними причинами, що спонукають найманих працівників до вжиття крайніх засобів вирішення своїх вимог залишається невиконання положень колективних договорів та законодавства про працю щодо дотримання строків виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

На нараді також було обговорено питання щодо стану розвитку соціального діалогу в Донецькій області. Головний спеціаліст Відділення Демченко С. проінформував, що відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, Комісією відділення НСПП в Донецькій області з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (далі – Комісія) здійснено оцінку відповідності критеріям репрезентативності Об’єднання організацій роботодавців Донецької області.

Так, за результатами засідання Комісією прийнято рішення щодо відповідності критеріям репрезентативності Об’єднання організацій роботодавців Донецької області.

Учасники семінару обмінялись думками та надали пропозиції, які будуть враховані у подальшому в практичній діяльності.

По закінченню заходу начальник Відділення подякував всім присутнім за участь у семінарі та висловив надію на подальшу взаємодію.

Вгору