Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

17 грудня 2019 року в приміщенні Донецького обласного центру зайнятості відбулася робоча нарада щодо врегулювання ситуації на ринку праці регіону під час масового вивільнення працівників, в тому числі державних службовців, за участю начальника відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчака.

До участі у робочій нараді були також запрошені голова Донецької організації профспілки працівників державних установ України С. Шевцов, директори Бахмутського та Костянтинівського міських центрів зайнятості.

Відкрила робочу нараду начальник Донецького обласного центру зайнятості В. Рибалко, яка окреслила низку важливих питань, які стосуються сучасного стану регіонального ринку праці, дотримання чинного трудового законодавства під час масового вивільнення працівників та сприяння працевлаштуванню осіб, стосовно яких є ризик бути вивільненими або які підпадають під вивільнення, в тому числі державних службовців райдержадміністрацій.

У своєму виступі С. Шевцов проінформував про те, що в зв’язку з прийняттям Постанови КМУ №926 від 03.11.2019 року скорочується чисельність працівників райдержадміністрацій в Донецькій області. Однак, при скороченні чисельності працівників держустанов в деяких райдержадміністраціях, не завжди враховується переважне право на залишення на роботі працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. У зв’язку з тим, що на теперішній час не закінчено формування об’єднаних територіальних громад, будуть виникати проблеми з працевлаштуванням вивільнених працівників райдержадміністрацій.

Виступаючи перед учасниками заходу, начальник Відділення розповів про напрями діяльності Відділення. Сприяння соціального діалогу на ринку праці, поліпшення стану соціально – трудових відносин, сприяння зайнятості населення, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та своєчасне вирішення на підприємствах, установах та організаціях Донецької області у відповідності до вимог чинного законодавства – це стратегічна ціль наших спільних дій та взаємовідносин, підкреслив начальник Відділення.

Наприкінці зустрічі було підписано Угоду про співпрацю між Донецьким обласним центром зайнятості та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області (далі - Угода) та Меморандум про співпрацю між Донецьким обласним центром зайнятості та Донецькою регіональною організацією профспілки працівників державних установ України.

А. Хімчак та В. Рибалко висловили спільну думку про важливість реалізації Угоди в рамках консолідації спільних зусиль з метою об’єднання спільних дій, спрямованих на запобігання та мінімізацію негативних наслідків під час масового вивільнення працівників. Взаємне інформування сторін Угоди з питань, що належать до їх компетенції, надасть можливості своєчасного вжиття спільних заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) під час масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця.

Також, сторони домовилися проводити спільні зустрічі за участю місцевих органів виконавчої влади в разі ускладнення стану соціально-трудових відносин під час скорочення працівників та розглядати проблемні питання звільнення робітників.

Вгору