Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

05 грудня 2019 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) начальник Відділення А.Хімчак провів дистанційний семінар-нараду за участі арбітрів та незалежних посередників НСПП.

Захід відкрив начальник Відділення який ознайомив арбітрів з основними показниками роботи Відділення за січень-листопад 2019 року щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків.

Начальник Відділення повідомив, що упродовж січня-листопада 2019 року було зафіксовано проведення 19 акцій соціального протесту на підприємствах вугледобувної промисловості. Головними причинами, що спонукають найманих працівників даної галузі до вжиття крайніх засобів вирішення своїх вимог залишається невиконання положень колективних договорів та законодавства про працю щодо дотримання строків виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Заборгованість із заробітної плати на підприємствах вугледобувної промисловості Донецької області станом на 1 грудня 2019 року склала 270,7 млн.грн.

Для вирішення такої складної ситуації зі станом заборгованості із заробітної плати по підприємствах вугледобувної промисловості, за сприянням Відділення та за участю голів профспілкових організацій державних вугледобувних підприємств, у листопаді п.р. відбулася нарада у голови Донецької облдержадміністрації П.Кириленка. В ході зустрічі були напрацьовані пропозиції до Уряду та Верховної Ради України, які мають поліпшити стан справ на вугледобувних підприємствах.

Далі А.Хімчак повідомив, що протягом січня-листопада 2019 року Відділення сприяло вирішенню 5 колективних трудових спорів, в яких найманими працівниками було висунуто 23 вимоги.

Результатом проведеної роботи працівниками Відділення в 2019 році було знято з реєстрації 1 спір з 9 вимогами.

Прикладом ефективної роботи Відділення у сприянні вирішенню КТС(К) можна вважати розгляд колективного трудового спору між найманими працівниками Артемівського управління по газопостачанню та газифікації Публічного акціонерного товариства «Донецькоблгаз» м. Бахмута та адміністрацією ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» м. Краматорська.

На підсумковому засіданні примирної комісії, було визначено, що по всім вимогам, висунутих найманими працівниками Артемівського управління по газопостачанню та газифікації Публічного акціонерного товариства «Донецькоблгаз», сторонами спору знайдено спільне рішення та у листопаді п.р. цей спір було знято з реєстрації.

Учасники семінару обмінялись думками та надали пропозиції, які будуть враховані у подальшому в практичній діяльності.

По закінченню заходу начальник Відділення подякував усім присутнім за участь у семінарі та висловив надію на подальшу співпрацю.

Вгору