Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

08 серпня 2019 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду із завідуючими інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ).

У семінарі прийняли участь начальник Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП – завідуючі ІКЦ 9 міст Донецької області.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

- про стан роботи Відділення щодо запобігання виникненню КТС(К) та вирішення КТС(К) за липень 2019 року;
- про розвиток соціального діалогу за 7 міс. 2019 року;
- про взаємодію Відділення з завідуючими ІКЦ міст і районів області у липні-серпні 2019 року щодо реагування на протестні наміри найманих працівників.

Захід відкрив начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував учасників семінару про основні показники роботи Відділення за липень 2019 року. Так, у січні-червні поточного року Відділенням проводилась робота щодо врегулювання 46 конфліктних ситуацій та усунення 46 чинника, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин. У липні 2019 року взято на облік конфліктні ситуації на 5 підприємствах з чинником ускладнення щодо невиконання вимог законодавства про працю, а саме: заборгованості із заробітної плати та несвоєчасної виплати заробітної плати. Сума заборгованості із заробітної плати, яка стала причиною ускладнення стану СТВ по цим підприємствам, становить 22492,6 тис.грн. Упродовж січня-червня 2019 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 4 – на виробничому рівні, з яких 2 – на рівні підприємств, установ, організацій, 2 – на рівні структурних підрозділів; 1 – на територіальному рівні. У 5 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. Наявність заборгованості із заробітної плати призвела до погіршення стану СТВ на ДП «Селидіввугілля», що спричинило проведення у серпні 2019 року найманими працівниками акції протесту на його окремих структурних підрозділах. Упродовж липня 2019 року Відділенням було зафіксовано проведення 4 акцій соціального протесту, а саме: 2 перекриття траси та 2 мітинги. Під час виступу А.Хімчак подякував завідуючим інформаційно-консультаційних центрів м. Селидове і м. Вугледар за активну співпрацю з Відділенням щодо реагування на протестні дії найманих працівників вугледобувних підприємств.

Далі А. Хімчак розповів про взаємодію Відділення з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань запровадження соціального діалогу в області. Він повідомив, що в рамках Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2019 рік створені і функціонують 16 тристоронніх соціально-економічних рад та укладені 13 територіальних угод. В цьому році розпочато переговори по Територіальній угоді, створено Територіальну тристоронню соціально-економічну раду. В питанні запровадження соціального діалогу в області Відділення активно співпрацює з ОДА та обласними профспілками і роботодавцями, що дає можливість використовувати досвід Відділення щодо здійснення соціального діалогу в містах і районах області.

Вгору