Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

09 вересня 2019 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду із завідуючими інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ).

У семінарі прийняли участь начальник Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП – завідуючі ІКЦ 16 міст і районів Донецької області.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

- Про стан роботи Відділення щодо запобігання виникненню КТС(К) та вирішення КТС(К) за серпень 2019 року;
- Про включення до програм економічного і соціального розвитку міст і районів на 2020 рік питань розвитку соціального діалогу та поліпшення стану соціально-трудових відносин.

Захід відкрив начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував учасників семінару про основні показники роботи Відділення за серпень 2019 року. Так, у серпні 2019 року взято на облік конфліктні ситуації на 4 підприємствах з чинником ускладнення щодо невиконання вимог законодавства про працю, а саме: заборгованості із заробітної плати та несвоєчасної виплати заробітної плати. Сума заборгованості із заробітної плати, яка стала причиною ускладнення стану СТВ по цим підприємствам, становить 22696,5 тис.грн. Таким чином, у січні-серпні поточного року Відділенням проводилась робота щодо врегулювання 51 конфліктної ситуації та усунення 51 чинника, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин. Загальна сума заборгованості із заробітної плати, що стала причиною ускладнення стану СТВ, складає 316724,5 тис. грн. В результаті постійної та планомірної роботи, в тому числі і проведення узгоджувальних зустрічей зі сторонами СТВ, упродовж січня-серпня 2019 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення стану СТВ, в сумі 183165,9 тис.грн. (у серпні – 8731,4 тис.грн.) або 57,8% від загальної суми заборгованості із заробітної плати, що стала причиною виникнення конфліктних ситуацій, та знято з обліку 29 конфліктних ситуацій з 29 чинниками ускладнення стану СТВ.

Відділенням також проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 4 – на виробничому рівні, з яких 2 – на рівні підприємств, установ, організацій, 2 – на рівні структурних підрозділів; 1 – на територіальному рівні. У 5 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. За сприянням Відділення на ПАТ «Донецькобгаз» проведено 11 засідань примирної комісії та із 9 вимог вирішено 8.

Далі А. Хімчак розповів про взаємодію Відділення з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань запровадження соціального діалогу та поліпшення стану соціально-трудових відносин в області. Так, за ініціативою відділення НСПП в Донецькій області, до програм економічного і соціального розвитку міст і районів на 2020 рік вносяться питання: проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з питань соціально-трудових відносин, створення та функціонування тристоронніх соціально-економічних рад, укладання та реалізація тристоронніх угод, здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Учасники семінар-наради подякували фахівцям Відділення за надання консультаційної допомоги в реагуванні на ускладнення стану соціально-трудових відносин та реалізації соціального діалогу у містах і районах області.

Вгору