Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

22 жовтня 2019 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду із завідуючими інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ).

У семінарі прийняли участь начальник Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП – завідуючі ІКЦ 14 міст і районів Донецької області.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

- про стан роботи Відділення щодо запобігання виникненню КТС(К) та вирішення КТС(К) за січень-вересень 2019 року;
- про стан роботи Відділення щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків за січень-вересень 2019 року;
- про формування програм економічного і соціального розвитку міст і районів на 2020 рік з питань розвитку соціального діалогу та поліпшення стану соціально трудових відносин.

Захід відкрив начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував учасників семінару про основні показники роботи Відділення за січень-вересень 2019 року. Так, у звітному періоді 2019 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 53 конфліктних ситуацій, по яких було взято на облік 53 чинника ускладнення стану СТВ здебільшого щодо погашення заборгованості із заробітної плати. З початку 2019 року було взято на облік 39 конфліктних ситуацій. В результаті постійної взаємодії зі сторонами соціально-трудових відносин та органами місцевого самоврядування, протягом січня-вересня 2019 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення стану СТВ, в сумі 247193,4 тис.грн., що складає 77,1% від заборгованості, що стала чинником ускладнення стану СТВ. В результаті сприяння знято з обліку 33 конфліктні ситуації. Упродовж січня-вересня 2019 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 4 – на виробничому рівні, з яких 2 – на рівні підприємств, установ, організацій, 2 – на рівні структурних підрозділів; 1 – на територіальному рівні.

Упродовж січня-вересня 2019 року, з метою вирішення спірних питань між сторонами соціально-трудових відносин виключно у правовому руслі, Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками страйків і колективних припинень роботи. Однак, за звітний період Відділенням було зафіксовано проведення 14 акцій соціального протесту, а саме: 1 невихід на поверхню, 5 припинення роботи, 1 пікетування та 4 перекриття траси, 2 мітингу та 1 вуличний похід. Головною причиною проведення акцій соціального протесту найманими працівниками стала заборгованість із заробітної плати.

Далі А. Хімчак розповів про взаємодію Відділення з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань запровадження соціального діалогу та поліпшення стану соціально-трудових відносин в області. Так, за ініціативою відділення НСПП в Донецькій області, до 27 місцевих програм економічного і соціального розвитку міст і районів на 2020 рік внесені питання: проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з питань соціально-трудових відносин, створення та функціонування тристоронніх соціально-економічних рад, укладання та реалізація тристоронніх угод, здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Реалізація цих заходів у програмах міст і районів області дозволить покращити соціальний клімат в трудових відносинах.

Учасники семінар-наради подякували фахівцям Відділення за надання консультаційної допомоги в реагуванні на ускладнення стану соціально-трудових відносин та підготовці програм економічного і соціального розвитку міст і районів на 2020 рік.

Вгору