Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

13 листопада 2019 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду із завідуючими інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ).

У семінарі прийняли участь начальник Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП – завідуючі ІКЦ 11 міст і районів Донецької області.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

– про результати роботи Відділення за 10 міс. 2019 року щодо запобігання виникненню і сприяння вирішенню КТС(К);
– про розвиток соціального діалогу в містах і районах області;
– про взаємодію Відділення з завідуючими ІКЦ міст і районів області щодо реагування на протестні наміри найманих працівників.

Захід відкрив начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував учасників семінару про основні показники роботи Відділення за 10 міс. 2019 року. Так, протягом січня-жовтня 2019 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 55 конфліктної ситуації, по яких було взято на облік 55 чинників ускладнення стану СТВ щодо погашення заборгованості із заробітної плати. Причиною виникнення конфліктних ситуацій у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 321659,5 тис. грн. В результаті постійної взаємодії зі сторонами соціально-трудових відносин та органами місцевого самоврядування, протягом січня-жовтня 2019 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення стану СТВ, в сумі 260866,7 тис.грн., що складає 81,1% від заборгованості, що стала чинником ускладнення стану СТВ. Таким чином, на початок 2019 року на обліку Відділення знаходилось 14 конфліктних ситуацій, у звітному періоді було взято на облік 41 конфліктну ситуацію та знято з обліку 37 випадків.

Упродовж січня-жовтня 2019 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 4 – на виробничому рівні, з яких 2 – на рівні підприємств, установ, організацій, 2 – на рівні структурних підрозділів; 1 – на територіальному рівні. У 5 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. Так, за сприянням фахівців Відділення на Артемівському управлінню по газопостачанню та газифікації публічного акціонерного товариства «Донецькоблгаз» було проведено 13 примирних комісій, що дозволило підписати підсумковий протокол примирної комісії та знайти рішення по 9 вимогам.

В питанні запровадження соціального діалогу в області Відділення активно співпрацює з ОДА та обласними профспілками і роботодавцями, що дає можливість використовувати досвід Відділення щодо здійснення соціального діалогу в містах і районах області.

Далі А. Хімчак окреслив напрямки взаємодії Відділення із завідуючими ІКЦ міст і районів області щодо реагування на протестні наміри найманих працівників. За оперативною інформацією завідуючих ІКЦ міст Мирноград і Селидове фахівці Відділення вчасно реагують на протестні дії шахтарів та розробляють план заходів щодо зниження соціальної напруги в колективах.

У заключному слові А. Хімчак підвів підсумки та подякував учасникам семінару - завідуючим ІКЦ за співпрацю.

Вгору