Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

На прохання голів профспілкових організацій Торецької територіальної організації профспілки робітників вугільної промисловості та за сприянням начальника відділення НСПП в Донецькій області А.Хімчака 14 січня 2020 року в м. Краматорську в приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулась нарада під головуванням голови Донецької облдержадміністрації П. Кириленко.

В нараді прийняли участь: заступник голови Донецької облдержадміністрації Клюшников Д., заступник керівника Торецької ВЦА Євсіков Ю., представники департаменту розвитку базових галузей промисловості ОДА, голова Торецької територіальної організації профспілки робітників вугільної промисловості В. Щербань, голова ППО ТДВ «ОП «Шахта імені Святої Матрони» М. Малашин та представники трудового колективу шахти.

Під час зустрічі присутні обговорили проблеми окремих підприємств вугільної галузі Донецької області, зокрема ситуацію, яка склалася на ТДВ «Орендне підприємство «Шахта ім. Святої Матрони Московської» м. Торецька.

Першим виступив В. Щербань, який розповів присутнім про складне становище на ТДВ «Орендне підприємство «Шахта ім. Святої Матрони Московської», яке було взято в оренду НПО «Механік» у ДП «Торецьквугілля». Наразі на шахті працює понад 450 працівників, з них: 167 осіб – працівники ТДВ «ОП «Шахта ім. Святої Матрони» (інженерно-технічний персонал і працівники поверхневого комплексу), 290 осіб – працівники підрядної організації ТОВ «Укргеосервіс», які здійснюють підземні роботи з видобутку вугілля, ремонту гірничих виробок тощо. На цьому підприємстві відбуваються порушення адміністрацією шахти колективного договору, що призводить до чисельних скарг працівників до профспілок.

Наступним виступив М. Малашин, який проінформував присутніх про погіршення ситуації із виплати заробітної плати на шахті. Заробітна плата не виплачувалася в повному обсязі з серпня 2019 року. Скрутне фінансове становище підприємства призвело до відключення електроенергії, через що шахта не здійснює видобуток вугілля. Адміністрація шахти не виконує своїх зобов’язань щодо термінів виплати заробітної плати та погашення існуючого боргу із заробітної плати та ЄСВ.

Заступник керівника Торецької ВЦА Ю. Євсіков проінформував присутніх про проведену у 2015 і 2017 роках перевірку цього підприємства Фондом держмайна за участю профільного міністерства, де були виявлені чисельні порушення договору оренди адміністрацією підприємства, але заходи впливу не були застосовані.

Під час свого виступу начальник відділення НСПП в Донецькій області А. Хімчак зауважив, що підприємство знаходиться в системі запобігання колективних трудових спорів (конфліктів). Голові ППО ТДВ «ОП «Шахта імені Святої Матрони» М. Малашину були надані роз’яснення щодо порядку вступу у колективний трудовий спір.

Голова Донецької облдержадміністрації П. Кириленко зазначив, що по факту невиплати заробітної плати на підприємстві в наявності є кримінальне впровадження у прокуратурі.

Під час зустрічі Павло Кириленко висловив сподівання, що власники компанії виконають надану шахтарям обіцянку щодо виплат та визначиться щодо перспектив роботи ТДВ «ОП «Шахта ім. Святої Матрони» в рамках укладеного договору оренди.

За підсумками наради було проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору