Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

21 березня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось перше засідання робочої комісії для ведення переговорів і підготовки Проекту Територіальної угоди на 2019-2020 роки (далі – Проект) між Донецькою ОДА, Спільним представницьким органом репрезентативних профспілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області, в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

На засіданні були присутні:

від сторони органів виконавчої влади:

– перший заступник голови ОДА Є. Вілінський;
– директора та заступники директорів Департаментів економіки, охорони здоров’я, соціального захисту населення;
– заступник начальника ГУ Держпраці у Донецькій області Г. Зуб;

від сторони роботодавців та їх об’єднань:

– заступник голови Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області А. Лишаєв;
– керівники підприємств – членів Об’єднання організацій роботодавців Донецької області;

від сторони профспілок та їх об’єднань:

– заступник голови Донецької обласної ради профспілок Д. Самбурський;
– голова Конфедерації незалежних профспілок Донецької області Д. Зелений;
– заступники голів обласних організацій профспілок.

Для розгляду на засіданні робочої комісії були запропоновані наступні питання:

– Про обрання голови та секретаря робочої комісії;
– Про Проект Територіальної угоди на 2019-2020 роки між Донецькою ОДА, Спільним представницьким органом репрезентативних профспілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області.

В ході обговорення першого питання порядку денного прийнято рішення обрати головою робочої комісії першого заступника голови Донецької ОДА Є. Вілінського та секретарем робочої комісії директора ДСЗН Донецької ОДА О. Токареву.

По другому питанню порядку денного проведено обговорення Проекту. В процесі переговорів сторонами соціального діалогу внесені зауваження та пропозиції до Проекту. Враховуючи значний обсяг наданих сторонами зауважень і пропозицій, робочою комісією затверджено графік обговорення розділів Територіальної угоди. Розділи І –ІІІ розглянуті на цьому засіданні, а розділи ІV – Х – в період з 1квітня по 14 квітня 2019 року.

Начальник Відділення А. Хімчак сприяв проведенню переговорів та пошуку узгоджувальних рішень. Так, по розділу 1 сторони погодили всі пропозиції до пунктів розділу, по 2 розділу і 3 розділу – частково. Дискусії, які виникали, дозволяли учасникам процесу знайти альтернативні рішення та конструктивно вирішувати проблемні питання. Сторони соціального діалогу домовились опрацювати свої пропозиції по розбіжностям, що виникли, з урахуванням інтересів сторін.

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами засідання робочої комісії.

Вгору