Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

10 квітня 2019 року відповідно до плану роботи відділенням НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду за участю арбітрів та незалежних посередників НСПП.

У семінарі-нараді взяли участь фахівці Відділення, 8 арбітрів і 2 посередника НСПП.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

- результати роботи Відділення за І квартал 2019 року щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків;
- результати роботи Відділення за І квартал 2019 року по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К));
- запровадження соціального діалогу в Донецькій області.

Відкрив захід начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував, що упродовж трьох місяців поточного року Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками акцій протесту і колективних припинень роботи.

За звітний період Відділенням було зафіксовано проведення 3 акцій соціального протесту, а саме: 1 невихід на поверхню, 2 припинення роботи. Усі акції протесту відбувалися через існуючу заборгованість із заробітної плати на вугільних підприємствах. Так, зокрема припинення роботи відбувалося у лютому на відокремлених підрозділах ДП «Селидіввугілля».

По всіх випадках фахівцями Відділення надавалися консультації та роз’яснення керівникам підприємств, головам профспілкових організацій та найманим працівниками вугільних підприємств. Також Відділення сприяло проведенню переговорів по пошуку шляхів вирішення порушених питань та проводило консультації з проблемних питань з керівництвом Донецької облдержадміністрації та керівництвом Національної служби посередництва і примирення. Завдяки зверненню Національної служби посередництва і примирення до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з проханням у сприянні вирішення питання щодо погашення заборгованості найманим працівникам вугледобувних підприємств, зокрема на ДП «Селидіввугілля», з Державного бюджету надійшли кошти, які були виплачені працівникам підприємства, що дозволило зупинити акцію протесту.

З доповіддю по другому питанню виступив провідний спеціаліст Відділення Р. Таран, який поінформував учасників семінару про результати роботи Відділення за І квартал 2019 року по вирішенню КТС(К). Він проінформував учасників семінару, що упродовж січня-березня 2019 року Відділенням проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі 4 – на виробничому рівні, з яких 2 – на рівні підприємств, установ, організацій, 2 – на рівні структурних підрозділів; 1 – на територіальному рівні. Взагалі у 5 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. Відбулося п’ять засідань примирної комісії з розгляду колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Артемівського управління по газопостачанню та газифікації публічного акціонерного товариства «Донецькоблгаз» та адміністрацією ПАТ «Донецькоблгаз», що дозволило за сприянням фахівців Відділення вирішити 5 вимог із 9, інші вимоги знаходяться в стадії вирішення.

Далі А. Хімчак окреслив питання щодо запровадження соціального діалогу в Донецькій області. Так, за сприяння Відділення сформовано обласну тристоронню соціально-економічну раду та підготовлено проект Територіальної угоди на 2019-2020 роки, який знаходиться на розгляді сторін соціального діалогу. Відділення активно сприяє переговорам по укладенню Територіальної угоди.

По завершенню заходу начальник Відділення подякував всіх за співпрацю, особливо арбітра НСПП І. Померанського за участь у підготовці статті «КОНФЛІКТИ ТА СТРАТЕГІЇ ЇХ ПОДОЛАННЯ» до Бюлетеню НСПП.

Вгору