Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

07 листопада 2018 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду з завідуючими інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ).

У семінарі прийняли участь фахівці Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП – завідуючі ІКЦ 5 міст, 8 районів та 1 ОТГ Донецької області.

На порядку денному розглядалися питання про взаємодію Відділення з ІКЦ в містах і районах області та місцевими органами влади, органами місцевого самоврядування з питань формування в місцевих програмах економічного і соціального розвитку на 2019 рік заходів реалізації соціального діалогу та запобігання виникненню КТС(К), про результати Комплексного аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях, де упродовж 2006-2017 та січня-вересня 2018 років відділення НСПП в Донецькій області здійснювало заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), про виникнення КТС(К) на Костянтинівському ДНВП «КВАРСИТ» та Артемівському управлінні по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз».

Відкрив захід начальник Відділення А. Хімчак, який привітав учасників семінару та оголосив порядок денний.

Далі А. Хімчак доповів про щорічне формування спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування місцевих програм економічного і соціального розвитку на 2019 рік щодо заходів реалізації соціального діалогу та запобігання виникненню КТС(К), а саме:

– забезпечення здійснення соціального діалогу, функціонування тристоронніх соціально-економічних рад та укладення територіальних угод у містах та районах області;
– організація проведення семінарів, нарад, зустрічей, круглих столів, інших заходів з питань соціально-трудових відносин з метою своєчасного їх розв’язання та попередження їх негативних наслідків;
– забезпечення проведення попереджувальних заходів щодо виникнення колективних трудових спорів, страйків та акцій протесту;
– проведення роботи щодо прогнозування можливих змін соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів та протестних дій найманих працівників.

«Такі заходи будуть сприяти стабільному розвитку соціального діалогу та соціально-трудових відносин в Донецькій області у 2019 році» - наголосив начальник Відділення.

А. Хімчак поінформував завідуючих ІКЦ про проведення фахівцями Відділення комплексного аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях, де упродовж 2006-2017 та січня-вересня 2018 років відділення НСПП в Донецькій області здійснювало заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Проведений комплексний аналіз виявив кількісні показники випадків дестабілізації стану СТВ та чинників, що зумовили їх виникнення, ефективність проведення узгоджувальних зустрічей та заходів Відділення у покращенні стану соціально-трудових відносин та усунення чинників його ускладнення. Так, протягом аналізуємого періоду Відділенням здійснювались заходи щодо запобігання виникненню КТС(К) на 252 підприємствах Донецької області, з них були вирішені – 201 випадок дестабілізації стану СТВ, призвели до виникнення КТС(К) – 23 випадки. Причинами виникнення випадків дестабілізації упродовж 2006-2017 та січня-вересня 2018 років на підприємствах Донецької області були 434 чинника, з яких були ліквідовані (усунуті) – 319 чинників, призвели до виникнення КТС(К) – 84 чинника. Основною причиною виникнення випадків дестабілізації в аналізуємому періоді стала заборгованість із заробітної плати в сумі 841 млн.грн. Упродовж 2006-2017 та січня-вересня 2018 року за сприяння Відділення було погашено заборгованості із заробітної плати, що стала чинником дестабілізації, в сумі 550 млн.грн. Випадки дестабілізації стану СТВ на підприємствах Донецької області, які залишилися на обліку Відділення та чинники, які зумовили їх виникнення на виробничому рівні, найбільш конфліктогенними є на підприємствах вугледобувної промисловості, машинобудування та житлово-комунального господарства. За результатами проведеного аналізу Відділенням запропоновані конкретні шляхи поліпшення стану соціально-трудових відносин та забезпечення соціальної стабільності на підприємствах вищезазначених галузей економіки Донецької області.

З питання виникнення КТС(К) на Костянтинівському ДНВП «КВАРСИТ» та Артемівському управлінні по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз» виступив провідний спеціаліст Відділення Р. Таран, який поінформував учасників семінару про виникнення колективних трудових спорів на цих підприємствах, а також про утворення за сприяння Відділення примирної комісії на Костянтинівському ДНВП «КВАРСИТ». Представницький орган найманих працівників Артемівського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз» направив звернення до адміністрації ПАТ «Донецькоблгаз» щодо створення примирної комісії.

Завідуючі ІКЦ м. Авдіївка О. Грибанова, м. Костянтинівка О. Хохоляк, Лиманської ОТГ О. Яцюк, Нікольського району Н. Гребенюк подякували начальнику Відділення за сприяння у формуванні місцевих програм економічного і соціального розвитку на 2019 рік.

Окремо свою подяку начальник Відділення висловив завідуючій ІКЦ м. Новогродівка С. Голобородько за надання інформації під час проведення акцій соціального протесту на відокремлених підрозділах «Шахта «Котляревська» та «Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».

У заключному слові А. Хімчак підвів підсумки та висловив сподівання на подальшу активну співпрацю.

Вгору