Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

07 травня 2019 року відповідно до плану роботи відділенням НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду за участю арбітрів та незалежних посередників НСПП.

У семінарі-нараді взяли участь фахівці Відділення, 8 арбітрів НСПП та один незалежний посередник.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

– результати роботи Відділення за квітень 2019 року по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К));
– результати роботи Відділення за квітень 2019 року щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків;
– про формування Тристоронньої угоди між сторонами соціальної взаємодії.

Відкрив захід начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував учасників семінару про результати роботи Відділення у квітні 2019 року по вирішенню КТС(К). Так, в квітні поточного року Відділенням проводилась робота по вирішенню 5 КТС(К), в тому числі 4 – на виробничому рівні, 1 – на територіальному рівні. У 5 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. В стадії вирішення знаходяться спори на Костянтинівському науково-виробничому підприємстві «Кварсит» і Артемівському управлінні по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз», на якому проведено 6 засідань примирної комісії та вирішено 6 вимог найманих працівників. Зокрема, 24 квітня поточного року на ПАТ «Донецькоблгаз» проведено чергове засідання примирної комісії, на якому розглянуто питання неповного робочого тижня та прийняте таке рішення: «Визнати, що адміністрація виконує вимогу №6 найманих працівників, а саме: скасовано чотириденну робочу неділю та дотримується режиму праці, які визначені п.4.7 Колективного договору».

На семінарі виступив провідний спеціаліст Відділення Р. Таран, який поінформував про результати роботи Відділення щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків. В квітні 2019 року Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення акцій протесту і колективних припинень роботи.

В своїй доповіді Р. Таран окреслив проблемні питання, які спонукали найманих працівників ВП «Шахта «Родинська» ДП «Мирноградвугілля» до проведення акцій протесту з 1 квітня по 11 квітня поточного року через заборгованість із заробітної плати за січень і лютий 2019 року. За сприянням Відділенням та Донецької облдержадміністрації 11.04.2019 заборгованість із заробітної плати перед найманими працівниками ВП «Шахта «Родинська» ДП «Мирноградвугілля» була погашена у повному обсязі.

Далі А. Хімчак виступив з питання щодо формування Тристоронньої угоди між сторонами соціальної взаємодії. Розповів про стан проведення переговорів між Донецькою облдержадміністрацією, Донецькою обласною радою профспілок і Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області щодо розгляду розділу 4 Територіальної угоди, який стосується оплати праці та трудових відносин. Так, за сприянням Відділення було погоджено 23 пункти із 27 запропонованих.

Наприкінці наради-семінару учасники обмінялись думками.

Арбітр Л. Трухмаєва висловила зацікавленість у переговорах з укладання Територіальної угоди, що в подальшому вплине на колективні договори підприємств Донецької області.

По завершенню заходу начальник Відділення подякував всіх за співпрацю, особливо арбітра НСПП І. Померанського за участь у підготовці статті «Конфлікти та стратегії їх подолання», яка направлена для опублікування в Бюлетені НСПП.

Вгору