Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

22 липня 2019 року відповідно до плану роботи відділенням НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду за участю арбітрів та незалежних посередників НСПП.

У семінарі-нараді взяли участь начальник Відділення, 7 арбітрів НСПП та один незалежний посередник.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

- про ознайомлення присутніх з результатами роботи Відділення за І півріччя 2019 року по вирішенню КТС(К);
- про ознайомлення присутніх з результатами роботи Відділення за І півріччя 2019 року щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків.

Відкрив захід начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував учасників семінару про результати роботи Відділення за І півріччя 2019 року по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів). Так, Відділенням проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів), у яких найманими працівниками було висунуто 23 вимоги.

Упродовж січня-липня 2019 року з метою проведення моніторингу стану вирішення вимог найманих працівників у колективних трудових спорах, та на виконання рішень примирних органів зі сторонами СТВ було проведено 59 примирних процедур, в т.ч. 51 – узгоджувальна зустріч та 8 – примирних комісій.

В стадії вирішення знаходяться спори на Костянтинівському науково-виробничому підприємстві «Кварсит» і Артемівському управлінні по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз», на якому проведено 9 засідань примирної комісії та знайдено рішення по 7 вимогам найманих працівників.

Далі начальник Відділення поінформував учасників семінару про результати роботи Відділення щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків. Упродовж І півріччя 2019 року, з метою вирішення спірних питань між сторонами соціально-трудових відносин виключно у правовому руслі, Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками акцій протесту і колективних припинень роботи. Однак, Відділенням було зафіксовано проведення 5 акцій соціального протесту, а саме: 1 невихід на поверхню, 2 припинення роботи, 1 пікетування та 1 перекриття траси. Всі акції протесту проводилися найманими працівниками вугільних підприємств області через несвоєчасну виплату заробітної плати.

По всіх випадках фахівцями Відділення надавалися консультації та роз’яснення керівникам підприємств, головам територіальних організацій профспілки працівників вугільної промисловості України, голові Міжрегіональної організації незалежних профспілок гірників України, найманим працівниками, виконавчим комітетам відповідних міських рад. Також Відділення сприяло проведенню переговорів по пошуку шляхів вирішення порушених питань та проводило консультації з проблемних питань з керівництвом Донецької облдержадміністрації.

Наприкінці наради-семінару учасники обмінялись думками. Арбітр Л. Трухмаєва та І. Костенко висловили зацікавленість у переговорах з укладання Територіальної угоди, що в подальшому вплине на колективні договори підприємств Донецької області.

По завершенню заходу начальник Відділення подякував всіх за співпрацю.

Вгору