Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

25 червня 2019 року відділенням НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) спільно Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області проведено дистанційний семінар-навчання з фахівцями Департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільської території облдержадміністрації.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:

- соціальний діалог як інструмент попередження конфліктів;
- про взаємодію Відділення з місцевими органами виконавчої влади у процесі запобігання виникненню та вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К));

Під час свого виступу начальник Відділення А. Хімчак ознайомив присутніх з основними завданнями НСПП щодо забезпечення здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Україні, підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин, про рівні і сторони соціального діалогу. Окрему увагу звернув на порядок вирішення колективних трудових спорів.

А. Хімчак також розповів про практику взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у питаннях соціального діалогу, навів приклади проведення спільних нарад, семінарів, «круглих столів».

У ході семінару А. Хімчак розповів про основні положення Закону України «Про соціальний діалог в Україні», розкрив принципи та форми здійснення соціального діалогу, механізм соціального партнерства, а також про роботу Відділення, спрямовану на забезпечення здійснення соціального діалогу в Донецькій області.

Начальник Відділення звернув увагу присутніх на статтю 37 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», якою визначено, що місцеві державні адміністрації є стороною соціального діалогу на територіальному рівні і сприяють розвитку соціального діалогу.

Далі А. Хімчак окреслив основні форми та методи взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади у процесі запобігання виникненню та вирішенню КТС(К). Також ознайомив присутніх з поняттям «система запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)», класифікацією конфліктів, примирними процедурами, формами та методами взаємодії в ході вирішення КТС(К).

Учасники семінару цікавилися практикою роботи Відділення щодо запобігання виникненню КТС(К) у агропромислового комплексу.

А. Хімчак навів цікаві приклади мирного розв’язання конфліктних ситуацій, а також зробив акцент на позитивних наслідках правового вирішення конфліктів. В якості прикладу начальник Відділення розповів про досвід роботи Відділення щодо мирного врегулювання конфліктних ситуацій, які виникали в ветеринарних лабораторіях міст і районів області через невиплату надбавок і доплат.

По завершенню заходу начальник Відділення підвів підсумки та подякував учасників семінару за активну участь та зацікавленість.

Вгору