Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

4 жовтня 2018 року у м. Краматорську відбулось засідання «круглого столу» за участю представників Донецької облдержадміністрації, представників профспілок та їх об’єднань під головуванням заступника голови Донецької ОДА І. Стокозом. У засіданні «круглого столу» прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

На заході були присутні:

від ОДА – керівники Департаментів Донецької ОДА;
від профспілок – голова Донецької обласної ради профспілок П. Древаль; голови Донецької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, Донецької обласної організації профспілки працівників культури України, Донецької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, Донецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, Селидівського територіального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України, Торецького територіального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України, Донецького шахтобудівного територіального комітету працівників вугільної промисловості України.

Очолював представників профспілок та їх об’єднань голова Донецької обласної Ради профспілок П. Древаль.

Відкрив захід заступник голови Донецької облдержадміністрації І. Стокоз, який оголосив мету зустрічі та перелік питань, які необхідно розглянути.

П. Древаль зробив оголошення про участь профспілок Донецької обласної Ради у акції протесту, яка оголошена Федерацією профспілок України на 17 жовтня 2018 року, а також проведення акції протесту профспілками на території Донецької області 9 жовтня 2018 року.

Під час «круглого столу» розглядалися наступні питання:

1. Виконання протокольних рішень за результатами зустрічі представників Донецької ОДА, представників профспілок та їх об’єднань, яка відбулась 12.06.2018 року.
2. Про підсумки літнього оздоровлення дітей в Донецькій області у 2018 році.
3. Про організацію освітнього процесу та захист прав працівників закладів освіти.
4. Про стан реформування інтернатних закладів в області та наслідки для їх працівників.
5. Про діяльність опорних шкіл області.

По першому питанню порядку денного виступила директор Департаменту соціального захисту населення О. Токарева, яка поінформувала присутніх про наявність 18 тристоронніх соціально-економічних рад та формування нових 5 тристоронніх соціально-економічних рад в містах і районах області та закликала профспілкові організації активно співпрацювати з органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади щодо розгляду проблемних питань на засіданнях цих рад. Також О. Токарева довела до відома інформацію щодо проходження в органах юстиції перереєстрації юридичної адреси Об’єднання організацій роботодавців Донецької області на території, підконтрольній українській владі.

По третьому питанню виступив представник Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, який окреслив проблемні питання закладів освіти щодо надходження субвенцій з Держбюджету в поточному році не в повному обсязі, через що недофінансування буде складати 50 млн.грн., а також проблемні питання, які виникли через не підвищення заробітної плати працівникам дошкільних закладів з 1 вересня 2018 року. Керівник Департаменту освіти Донецької ОДА взяла до уваги ці проблемні питання та висловила свою думку з цього приводу.
З інших питань виступили керівники департаментів та голови обласних профспілок і територіальних комітетів профспілок.

Зокрема, виступив голова Селидівського територіального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України В. Бабич, який поінформував про ускладнення стану СТВ на ДП «Селидіввугілля» через значну заборгованість із заробітної плати найманим працівникам за червень-серпень 2018 року, що спричиняє протестні дії шахтарів.

Начальник Відділення А. Хімчак наголосив на необхідності застосування примирних процедур під час ускладнення стану СТВ та використання тільки правових механізмів в вирішенні соціально-трудових конфліктів.

Наприкінці засідання «круглого столу» сторони соціального діалогу вирішили провести наступне засідання в грудні поточного року та підготувати перелік питань, які є найбільш актуальними для «круглого столу».

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами засідання «круглого столу».

Вгору