Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

12 грудня 2018 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під головуванням голови Комісії – першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Є. Вілінського, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

До порядку денного засідання Комісії були включені питання щодо стану і перспектив погашення заборгованості із заробітної плати, ЄСВ та заборгованості з податків і зборів перед бюджетом підприємств: ТОВ «Артемівський електротехнічний завод», КП «Лиманська служба єдиного замовника» та обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго».
На засіданні Комісії були запрошені керівники вищезазначених підприємств.

Представники Департаменту соціального захисту облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області та Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області поінформували членів Комісії щодо наявної заборгованості по заробітній платі, податкам, зборам до бюджетів усіх рівнів та надходжень ЄСВ по вищезазначеним підприємства.

На КП «Лиманська служба єдиного замовника» на протязі поточного року Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникнення КТС(К), де чинником ускладнення стану СТВ була заборгованість із заробітної плати. За інформацією керівника підприємства заборгованість із заробітної плати, яка нині існує на підприємстві, буде погашена до 18 грудня 2018 року.

За наданою керівником обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» інформацією на дату проведення засідання комісії заборгованість із заробітної плати погашена у повному обсязі.

За результатами засідання комісії було прийнято рішення щодо здійснення моніторингу виконання зобов’язань керівників зазначених підприємств по погашенню заборгованості із заробітної плати. У зв’язку з відсутністю інформації та представника ТОВ «Артемівський електротехнічний завод», прийнято рішення щодо направлення матеріалів про порушення законодавства про працю до правоохоронних органів.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні комісії питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Вгору