Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

29 листопада 2018 року у м. Краматорську відбулось засідання Ради регіонального розвитку Донецької області. У засіданні взяли участь народні депутати України, міські голови, голови ОТГ, райдержадміністрацій та районних рад, керівники підрозділів обласної військово-цивільної адміністрації та центральних органів виконавчої влади, представники міжнародних організацій, наукових кіл, громадськості та бізнесу.

На засідання Ради також був запрошений начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Відкрив захід голова Донецької ОДА, керівник військово-цивільної адміністрації О. Куць, який звернувся до присутніх та зазначив, що дане засідання – крок до конструктивного діалогу щодо соціально-економічних питань кожної території Донецької області, майданчик для підведення підсумків та визначення пріоритетів на майбутнє. Він зауважив, що 12 листопада у Києві відбулось засідання Національної ради регіонального розвитку, під час якого Президент України Петро Порошенко зробив декілька важливих акцентів. Перший – необхідно об’єднати зусилля на усіх рівнях, в кожній сфері. Наше спільне завдання – консолідація заради розвитку: всеосяжного, сталого та зрозумілого для кожної людини. Мешканці повинні стати партнерами та активними учасниками регіональної політики, відчути на собі позитивні наслідки від дій влади.

Також він розповів про пілотні проекти та пріоритетні реформи, які реалізуються на Донеччині, незважаючи на складні обставини.

Очільник Донецької ОДА наголосив на тому, що його команді вдалося подолати істотне падіння та стабілізувати ключові показники, які характеризують соціально-економічний розвиток регіону.
О. Куць також визначив чіткі завдання для керівників міст, районів та ОТГ на найближчі 3 місяці – це розробка планів перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, які включать найважливіші проекти з розбудови місцевої інфраструктури: в першу чергу, створення або розвиток соціальних об’єктів та відкриття нових підприємств з додатковими робочими місцями.

В рамках засідання Ради регіонального розвитку перший заступник голови Донецької ОДА Є. Вілінський розповів про основні виклики, які стоять перед Донеччиною та пріоритетні напрямки розвитку.

Євген Вілінський наголосив, що пріоритети нашої діяльності обумовлені тими викликами, які стоять перед місцевою та регіональною владою. Звісно, в першу чергу, найсерйозніша загроза для розвитку Донецької області – це збройна агресія Росії. Страждає інфраструктура, страждає житло. Також виклики, які сьогодні стоять перед Донеччиною – це скорочення чисельності населення та його старіння, зменшення обсягу іноземних інвестицій у бізнес та створення нових робочих місць. Гостра проблема – збільшення навантаження на і без того застарілу комунальну та соціальну інфраструктуру, в тому числі за рахунок значної кількості внутрішньо переміщених осіб.

В своїй доповіді Є. Вілінський зазначив, що необхідно орієнтуватись на цілі та пріоритети, визначені Стратегією розвитку області, яка представляє собою економічний розвиток та зростання зайнятості. Також необхідно забезпечити зростання економічної активності населення, використовувати інтелектуальний капітал, знання та інформаційні ресурси для того, щоб відійти від застарілої структури господарського комплексу та рухатися у напряму нової економіки.

Щодо питання такого пріоритетного напрямку як підвищення спроможності місцевого самоврядування та підтримка загальноукраїнського курсу децентралізації, перший заступник Голови Донецької ОДА наголосив на тому, що спроможні об’єднані територіальні громади – це якісні послуги кожному жителю, незалежно від місця його проживання, завдяки належному транспортному сполученню, сучасним центрам надання адміністративних послуг, доступним соціальним офісам, модерновим опорним школам та медичним закладам, що забезпечені необхідним обладнанням та фахівцями.

Всі ці ключові напрямки регіонального розвитку мають реалізуватись крізь призму європейського підходу, важливі питання розвитку територій мають відбуватись із залученням громадськості. І саме зараз кожна територія розробляє програму соціально-економічного розвитку на 2019 рік та наступні 2020 та 2021 роки, які вже погоджені облдержадміністрацією на відповідність стратегічним пріоритетам розвитку області. Місцеві програми повинні включити також і ті проекти, які будуть визначені пріоритетними для діяльності у наступні три роки.

У своєму виступі Є. Вілінський звернув увагу присутніх на створення соціальної безпеки та стабільності соціально-трудових відносин шляхом запровадження дієвих механізмів запобігання виникненню колективних трудових спорів та конфліктів.

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами засідання Ради регіонального розвитку.

Вгору