Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

24 вересня 2019 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Філашкіна В.С. була проведена робоча нарада, на якій начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області Артур Хімчак доповів про результати роботи Відділення за січень-вересень 2019 року.

В своєму виступі Артур Хімчак зазначив, що Відділенням за січень-вересень 2019 року проводилася робота по врегулюванню 51 конфліктної ситуації та усунення 51 чинника, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин. Упродовж звітного періоду було знято з обліку 30 конфліктних ситуацій з 30 чинниками ускладнення стану СТВ. Залишились неврегульованими 21 конфліктна ситуація з 21 чинником. Також на контролі Відділення знаходились 5 колективних трудових спорів, які взяті на облік Відділенням, по яким найманими працівниками було висунуто 23 вимоги. В стадії вирішення знаходяться спори на Костянтинівському науково-виробничому підприємстві «Кварсит» і Артемівському управлінні по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз», на якому проведено 12 засідань примирної комісії та знайдено рішення по 8 вимогам найманих працівників. Відділення спрямувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками страйків і колективних припинень роботи. У вересні поточного року акцій протесту не відбувалось, але у серпні 2019 року відділенням зафіксовано 5 акцій протесту. Далі Артур Хімчак зробив акцент на проблемні питання з виплати заробітної плати підприємств вугільної промисловості, зокрема ДП «Селидіввугілля» та ДП «Мирноградвугілля», де протягом цього року мали місце протестні наміри працівників.

Того ж дня у м. Краматорськ відбулось засідання колегії Донецької обласної державної адміністрації під головуванням голови облдержадміністрації Кириленко П.О., в якій прийняли участь міські голови, голови райдержадміністрацій, начальники структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації, начальники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, в тому числі і начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області Хімчак А.Б.

На колегії були розглянуті наступні питання:

- Про стан підготовки підприємств житлово-комунального господарства та електроенергетики області до роботи в осінньо-зимовий період 2019 - 2020 років;
- Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2019 рік та основні напрями розвитку на 2020 і 2021 роки;
- Про підсумки збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур та хід проведення осіннього комплексу польових робіт у 2019 році.

В рамках Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2019 рік, відділення НСПП в Донецькій області активно співпрацює з облдержадміністрацією, виконкомами міських рад та райдержадміністраціями щодо реалізації соціального діалогу, формування тристоронніх соціально-економічних рад у містах і районах, реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин та розгляду колективних звернень працівників підприємств, установ і організацій.

Вгору