Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

27 листопада 2019 року відбулося пленарне засідання Донецької обласної ради профспілок з питання розвитку соціального діалогу та соціально-трудових відносин за участю начальника відділення НСПП в Донецькій області А. Хімчака.

На засіданні були присутні представники обласних організацій та територіальних комітетів профспілок, які входять до складу Донецької обласної Ради профспілок.

Відкрив засідання голова Донецької обласної ради профспілок П. Древаль, який розповів про підписання Тристоронньої угоди і проведене перше засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (далі - Рада) та подякував Відділенню за активну участь у формуванні інституту соціального діалогу на обласному рівні.

Начальник Відділення А. Хімчак привітав усіх присутніх з укладанням Тристоронньої угоди та проведенням першого засідання Ради. Він зауважив, що функціонування Ради дає можливість розглядати проекти територіальних програм економічного та соціального розвитку, нормативно-правових актів, що приймаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування та стосуються регулювання економічних і соціально-трудових відносин суб'єктів соціального діалогу, формування обласного бюджету на відповідний рік тощо. Це дасть можливість в подальшому знизити ризики виникнення соціальних конфліктів та кризових явищ в соціально-трудовій сфері.

А. Хімчак зауважив, що у Донецькій області існує 6 репрезентативних професійних спілок, які мають повноваження на участь у соціальному діалозі на обласному рівні, а саме: Донецька обласна рада професійних спілок, Донецька обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, Донецька обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, Донецька обласна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, Донецька обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я України та Конфедерація незалежних профспілок Донецької області.

На пленарному засіданні начальник Відділення також розповів, що за сприянням відділення НСПП в Донецькій області, профспілок та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в області на протязі року було створено і працювало 14 тристоронніх соціально-економічних рад, а також укладено 12 територіальних угод між місцевими органами самоврядування, координаційними радами профспілок та організаціями роботодавців.

Також А.Хімчак надав рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та Положення про порядок формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок, затвердженого наказом НСПП від 21.06.19р. №43, в частині повноважень первинних профспілкових організацій щодо висунення вимог та вступу в колективний трудовий спір на виробничому рівні.

Вгору