Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

19 листопада 2019 року, на запрошення голови Об’єднання роботодавців Донецької області М. Цуркана, фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області прийняли участь у стратегічній сесії роботодавців та влади Донецької області. Захід відбувся у місті Слов’янську, організаторам якого була Федерація роботодавців України. У сесії прийняли участь перший заступник голови Донецької облдержадміністрації, керівники профільних департаментів облдержадміністрації та підприємці з усього регіону.

На порядку денному було декілька питань актуальних у відносинах бізнесу та влади. У обговоренні, як виграти боротьбу за трудові ресурси, вирішення проблем професійно-технічної освіти та зупинення відтоку трудових ресурсів із країни прийняли участь генеральний директор Федерації роботодавців України Р. Іллічов, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Про сучасні форми роботи служби зайнятості розповіла директор обласного центру зайнятості В. Рибалко.

Особлива увага на сесії була приділена розвитку соціального діалогу. Р. Іллічов розповів, що ефективною моделлю співпраці бізнеса та влади є соціальний діалог. Як приклад – участь Федерації роботодавців України у підписанні нової Генеральної угоди до якої увійшло багато ініціатив Федерації. Отже є інструмент для реалізації стратегії і розвитку. У співпраці з МОП в рамках Проекту технічного співробітництва «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» затверджено План заходів з підвищення ефективності тристороннього соціального діалогу в Україні, яким передбачається розробка законодавчих змін та заходів з посилення механізмів соціального діалогу всіх рівнів. Голова Об’єднання роботодавців Донецької області М. Цуркана розповів як проходило становлення Об’єднання на підконтрольній українській владі території та закликав підприємців створювати міські об’єднання роботодавців і приєднуватися до Об’єднання для ведення соціального діалогу на всіх рівнях.

За результатами обговорення було прийнято рішення про поновлення втрачених зав’язків з галузевими об’єднаннями роботодавців, про формування спільних питань для проведення зустрічі з урядом, підвищення ефективності співпраці бізнесу і влади та перезавантаження роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради, як майданчика для прийняття рішень які цікавлять сторони діалогу та покращать рівень життя у країні.

Головний спеціаліст відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області С. Демченко зауважив, що за сприянням Відділення сторонами соціального діалогу підготовлено проект Територіальної угоди на наступні роки, що є запорукою розвитку соціального діалогу в Донецькій області.

Вгору