Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

З 23 по 25 жовтня поточного року начальник відділення НСПП в Донецькій області Артур Хімчак прийняв участь у тренінгу «Інструменти діалогу у виробленні ефективних рішень на рівні громади», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні у сфері діалогу, який проходив у м. Краматорськ.

З вітальним словом виступила Старша асистентка проекту «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» Програми демократизації і належного врядування Координатора проектів ОБСЄ в Україні Роксолана Мельник, яка проінформувала присутніх про сприяння Координатором проектів ОБСЄ в України в реалізації розвитку культури діалогу під час проведення реформи децентралізації в Україні. Вона зробила акцент на тому, що Координатор проектів також розробляє освітні матеріали та інструменти для підтримки українських практиків діалогу.

У тренінгу прийняли участь представники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад і громадських організацій Донецької, Харківської і Луганської областей.

За програмою тренінгу учасники набули практики в наступних сесіях:

- Складові успішного процесу прийняття рішень. Розуміння ролі ведучого;
- Співробітницький (демократичний) підхід до ведення зустрічі;
- Структура зустрічі з прийняття рішень;
- Інструменти ведення зустрічі з прийняття рішень;
- Формулювання теми та ключових питань зустрічі;
- Групова динаміка. Робота з учасниками Комунікативні навики ведучого;
- Дизайн програми зустрічі;
- Практика ведення зустрічі;
- Планування інтеграції отриманих знань у професійну діяльність.

Під час роботи у групових практиках щодо розв’язання конфліктної ситуації у кейсі «Сонячна територіальна громада» учасники тренінгу навчились за допомогою кваліфікованих тренерів застосовувати нові інструменти та форми роботи фасилітатора (ведучого), а саме: ранжування, континуум, стікери, оцінювання за допомогою трьох зірок, мозковий штурм.

Начальник відділення НСПП в Донецькій області Артур Хімчак під час проведення групових практик розповів про свій досвід у використовуванні навичок фасилітатора та модератора під час проведення переговорів в Донецькій облдержадміністрації по укладенню Територіальної угоди між сторонами соціального діалогу.

Вгору