Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

05 червня 2019 року у місті Святогірську, відповідно до порядку денного проведення Пленуму, відбувся семінар-навчання з членами Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України за участю начальника відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчака.

20190608 01У семінарі прийняли участь 36 членів первинних профспілкових організацій, а саме: ПрАТ «Авдіївський КХЗ», ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів», ТОВ НВО «Інкор і Ко», ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат», ПрАТ СП «Укренергочормет»; ТОВ «Електросталь», ДП «Ілліч Агро – Донбас»

Відкрила захід Л. Кобзева – голова комітету Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, яка розповіла про напрямки діяльності обласної організації, зокрема щодо запобігання виникненню спорів і конфліктів. Далі виступив начальник відділення А. Хімчак, який розповів про основні засади діяльності НСПП щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)), здійснення соціального діалогу та вирішення КТС(К). Під час своєї доповіді А. Хімчак окреслив основні завдання НСПП щодо поліпшення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) та підвищення правової культури сторін СТВ, а також роз’яснив учасникам семінару порядок вступу у КТС(К) та можливі шляхи його вирішення. Далі начальник Відділення привів приклади вдалого вирішення колективних трудових спорів на КП Слов’янської міської ради «Словміськводоканал» та Донецькому обласному управлінні водних ресурсів.

20190608 02Найбільш цікавим моментом був тренінг проведений начальником Відділення з членами обласної профспілки щодо вступу у КТС(К) шляхом проведення конференції, зборів та підписних листів, в якому учасники набули навичок формування вимог найманих працівників, створення представницького органу та порядку проходження вступу у КТС(К).

За результатами навчання та тренінгу учасники семінару підвищили свою правову обізнаність щодо відстоювання прав та інтересів найманих працівників шляхом вступу у КТС(К).

Голова комітету Л. Кобзева наголосила на необхідності продовження співпраці з Відділенням щодо сприяння вирішенню КТС(К), попередження акцій соціального протесту та страйків.

Вгору