Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

28 травня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під керівництвом голови Комісії – першого заступника голови Донецької ОДА Є. Вілінського, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

До порядку денного засідання Комісії були включені питання:

– розгляд результатів роботи за 2018 рік міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат міст Дружківки, Добропілля, Покровськ, Олександрівського р-ну, Добропільського р-ну.
– про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, ЄСВ та заборгованості з податків і зборів перед бюджетом підприємств: Костянтинівського державного хімічного заводу, Товариства з обмеженою відповідальністю «Артемівський електротехнічний завод».

На засіданні Комісії були присутні представники місцевих органів виконавчої влади та керівники вищезазначених підприємств.

Є.Вілінський окреслив питання порядку денного та запропонував головам міських тимчасових комісій доповісти про результати їх роботи.

Заступник міського голови м. Дружківка, голова міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат О. Поляков доповів про проведені за 2018 рік 13 засідань комісії, на яких заслухано керівників 72 підприємств, а за І к. 2019 року - 3 засідань комісії, на яких розглянуто 5 підприємств. Так, погашена заборгованість із заробітної плати на міському водоканалі та існує заборгованість на одному підприємстві - ТОВ «Карпатибудінвест», де відкрито кримінальне впровадження.

Голова міської тимчасової комісії м. Добропілля з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат О. Кормільцев доповів про проведені за 2018 р. - 1 кв. 2019 року 8 засідань комісії, на яких розглянуто 46 підприємств. Заборгованість із заробітної плати по підприємствам міста станом на 01.01.2019 складала 467 тис. грн., а станом на 27.05.2019 заборгованість погашена у повному обсязі, що свідчить про результативність роботи комісії.

Голова міської робочої групи м. Покровськ з підвищення рівня оплати праці, додержання законодавства про працю, забезпечення податкових та бюджетних надходжень та платежів В. Кірієнко доповів про проведені за 2018 р. - 1 кв. 2019 року 14 засідань комісії, на яких розглянуто 60 підприємств. Заборгованість із заробітної плати по підприємствам міста станом на 01.01.2019 складала 193,8 тис. грн., а станом на 27.05.2019 погашена у повному обсязі, що свідчить про результативність роботи комісії.

В.о. голови Олександрівської райдержадміністрації, голова районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплаті В. Давимука доповів про проведені за 2018 р. - 1 кв. 2019 року 15 засідань комісії, на яких розглянуто 15 підприємств. Заборгованість із заробітної плати має одне підприємство - Рибгосп Олександрівський приватного акціонерного товариства «Донрибкомбінат», по якому заведене кримінальне впровадження.

Голова Добропільської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Д Кірносов доповів про відсутність заборгованості із заробітної плати за січень-травень 2019 року.

Начальник Відділення А. Хімчак поінформував членів Комісії про ускладнення стану СТВ та протестні дії найманих працівників на структурних підрозділах ВП «Шахта «Родинська» ДП «Мирноградвугілля», м. Родинське у квітні 2019 року. За сприянням Донецької облдержадміністрації та відділення НСПП в Донецькій області відбулося погашення на підприємстві заборгованості із заробітної плати за січень-березень 2019 року, що повернуло стабільність у соціально-трудові відносини на підприємстві.

Голова Костянтинівської міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат В. Василенко розповів про ситуацію, що склалася на Костянтинівському державному хімічному заводі. Так, підприємство знаходиться в стадії ліквідації; арбітражний керуючий на міську комісію не з’являється; більшість найманих працівників звільнено та залишається невиплаченою заробітна плата.

Секретар Комісії повідомила про погашення у повному обсязі заборгованості із заробітної плати на ТОВ «Артемівський електротехнічний завод».

За підсумками засідання Комісії було вирішено:

– прийняти до відома інформацію голів міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати та продовжити у 2019 році системну роботу з керівниками підприємств, які порушують законодавство про працю;
– запросити на чергове засідання представників правоохоронних органів.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Вгору