Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

26 червня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під керівництвом голови Комісії – першого заступника голови Донецької ОДА Є. Вілінського, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

До порядку денного засідання Комісії були включені питання:

– розгляд результатів роботи за 2019 рік районних тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Ясинуватського, Костянтинівського та Покровського районів.
– про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, ЄСВ та заборгованості з податків і зборів перед бюджетом підприємств на приватному акціонерному товаристві «Машинобудівний завод «Вістек», місто Бахмут.

На засіданні Комісії були присутні представники органів виконавчої влади-голови комісій та керівник вищезазначеного підприємства.

Є.Вілінський окреслив питання порядку денного та запропонував головам міських тимчасових комісій доповісти про результати їх роботи.

Голови районних тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплаті доповіли про проведені у поточному році засідання комісій та про кількість розглянутих підприємств.

Так, за 2018 рік і І півріччя 2019 року у Ясинуватському районі було проведено 15 засідань комісії на яких заслухано 17 керівників підприємств. Заборгованість має лише одне підприємство, зокрема комунальне підприємство «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради», яке знаходиться у системі запобігання виникнення КТС(К) Відділення. Як повідомив доповідач Ясинуватьска райдержадміністрація планує надати фінансову допомогу у розмірі 400 тис.грн. на погашення заборгованості із заробітної плати.

Голова районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат О. Ісаков доповів, що у Костянтинівському районі було проведено 11 засідань комісії на яких заслухано 140 керівників підприємств. Як результат роботи комісії - заборгованість із заробітної плати станом на 26.06.19р. відсутня.

Голова районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат А. Шишко доповів, що у Покровському районі проведено 9 засідань комісії на яких заслухано 51 керівників підприємств. Заборгованість із заробітної плати станом на 26.06.19р.відсутня.

За пропозицією Відділення запрошено керівника приватного акціонерного товариства «Машинобудівний завод «Вістек» розташоване у місті Бахмуті. Як повідомив керівник О. Дадашов, підприємство здійснює виробництво машин та устаткування для добувної промисловості. Заборгованість із заробітної плати існує за квітень і травень 2019 року. Підприємство втратило більшість ринків збуту через збройний конфлікт на Донбасі та виконує невеликі за обсягами замовлення. За результатами розгляду обласна комісія надала доручення керівнику підприємства у місячний термін скласти графік погашення заборгованості із заробітної плати.

За підсумками засідання Комісії було також вирішено: прийняти до відома інформацію голів районних тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати та продовжити у 2019 році системну роботу з керівниками підприємств, які порушують законодавство про працю.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Вгору