Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

14 серпня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) у оновленому складі під головуванням заступника голови Комісії – заступника голови Донецької облдержадміністрації В. Філашкіна, у якому взяв участь в.о. начальника відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) С. Демченко.

До порядку денного засідання Комісії були включені наступні питання:

– розгляд результатів роботи за 2018 рік та перше півріччя 2019 року районних тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волноваського, Мангушського, Нікольського та Великоновосілківського районів;
– про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, ЄСВ та заборгованості з податків і зборів перед бюджетом товариства з обмеженою відповідальністю «Гірничі машини-Дружківський машинобудівний завод».

На засіданні Комісії були присутні представники місцевих органів виконавчої влади та керівник вищезазначеного підприємства.

В. Філашкін окреслив питання порядку денного та запропонував головам міських тимчасових комісій доповісти про результати їх роботи.

Заступник голови Нікольської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Н. Кунак доповіла про проведені у зазначеному періоді 12 засідань комісії, на яких заслухано керівників 124 підприємств. У поточному році заборгованість із заробітної плати у районі відсутня.

Голова Великоновосілківської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат О. Алчієв доповів про проведені за 2018 р. - 1 кв. 2019 року 21 засідання комісії, на яких заслухано звіти керівників 6 підприємств. У поточному році заборгованість із заробітної плати у районі відсутня.

Голова Мангушської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплаті В. Дорогань доповів про проведені за період, що розглядається 18 засідань комісії, на яких розглянуто 6 підприємств. Заборгованість із заробітної плати не має жодне підприємство району.

Голова Волноваської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат О. Сидоренко доповіла про відсутність заборгованості із заробітної плати у поточному році та про проведення 20 засідань комісії на яких заслухані звіти 14 керівників підприємств.

Про ситуацію у ТОВ «Гірничі машини-Дружківський машинобудівний завод». яка склалася у зв’язку з виникненням заборгованості із заробітної плати доповів начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Донецькій області Г. Ткаченко.

В.о. начальника Відділення С. Демченко поінформував членів Комісії про заходи Відділення у зв’язку з взяттям на облік конфліктної ситуацій з метою запобігання виникнення колективного трудового спору між найманими працівниками та адміністрацією товариства з обмеженою відповідальністю «Гірничі машини-Дружківський машинобудівний завод» у зв’язку з невиконанням вимог законодавства про працю, а саме: заборгованості із заробітної плати.

Директор товариства Т. Калугіна проінформувала присутніх, що сьогоднішній день заборгованість із заробітної плати погашена у повному обсязі.

За підсумками засідання Комісії було вирішено прийняти до відома інформацію голів міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати та продовжити у 2019 році системну роботу з керівниками підприємств, які порушують законодавство про працю.

Вгору