Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

27 вересня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під керівництвом голови Комісії – заступника голови Донецької ОДА В. Філашкін, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

До порядку денного засідання Комісії були включені питання:

– Про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом Товариства з додатковою відповідальністю «Орендне підприємство «Шахта ім. Святої Матрони Московської»;
– Про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом Комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради «Стоматологічна поліклініка №4 м. Маріуполь»;
– Про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мінова Україна»;
– Про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом Комунального підприємства «Яковлівське».

На засіданні Комісії були присутні представники місцевих органів виконавчої влади та керівники вищезазначених підприємств.

В. Філашкін окреслив питання порядку денного та запропонував керівникам підприємств та головам міських тимчасових комісій доповісти про результати їх роботи.

Без присутності представника підприємства членами комісії розглянуто ситуацію, яка склалася на Товаристві з додатковою відповідальністю «Орендне підприємство «Шахта ім. Святої Матрони Московської» щодо заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом. Представник Комісії Торецької військово-цивільної адміністрації розповів про незадовільну роботу адміністрації підприємства щодо погашення боргів із заробітної плати та ЄСВ. Протягом останніх два роки підприємство погіршувало свої економічні показники та не реагувало на звернення місцевої влади щодо прийняття участі на засіданні комісії по заборгованості із заробітної плати. А.Хімчак зауважив, що з метою запобігання виникненню колективного трудового спору Товариство з додатковою відповідальністю «Орендне підприємство «Шахта ім. Святої Матрони Московської» знаходиться на обліку у Відділенні з вересня 2018 року. За інформацією профспілки на підприємстві погіршується ситуація з виплатою заробітної плати, незадовільний рівень охорони праці, багато працівників звільняються, а нові набираються з різних міст і районів Донецької області, що унеможливлює вступ працівників у колективний трудовий спір.

З доповіддю про економічний і фінансовий стан, причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати виступила в.о. директора Комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради «Стоматологічна поліклініка №4 м. Маріуполь» С. Гинченко. Вона проінформувала, що попередній керівник і головний бухгалтер звільнені, а рахунки заарештовано. В закладі працює Маріупольська міська комісія, яка вивчає фінансовий та економічний стан підприємства. Представник комісії виконкому Маріупольської міської ради проінформувала присутніх про відкриття кримінального впровадження на головного бухгалтера установи.

З доповіддю про ситуацію на підприємстві, причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати виступив директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Мінова Україна». Він повідомив, що після рейдерського захоплення підприємства у 2018 році підприємство тривалий час не працювало. Наразі відновлено роботу підприємства та відбувається зміна власників, що дозволить найближчий час погасити заборгованість із заробітної плати.

Далі комісія розглянула та взяла до відома інформацію підприємства про погашення боргів по заробітної плати та ЄСВ Комунального підприємства «Яковлівське».

За підсумками засідання Комісії було вирішено:

– прийняти до відома інформацію представників Комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради «Стоматологічна поліклініка №4 м. Маріуполь», Товариства з обмеженою відповідальністю «Мінова Україна», Комунального підприємства «Яковлівське» про погашення заборгованості із заробітної плати;
– направити правоохороннім органам звернення обласної комісії щодо відкриття кримінального впровадження щодо невиплати керівництвом Товаристві з додатковою відповідальністю «Орендне підприємство «Шахта ім. Святої Матрони Московської» заробітної плати працівникам.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Вгору