Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

4 листопада під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Вадима Філашкіна відбулося чергове засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак. На засіданні Комісії були присутні представники місцевих органів виконавчої влади та керівники вищезазначених підприємств.

На засіданні Комісією було розглянуто питання про стан і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та заборгованості з податків та зборів перед бюджетом підприємств комунальної власності – «Комунтех» міста Новогродівка, «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради» Ясинуватського району, «Словміськводоканал», «Науково-дослідний інститут високих напруг» міста Слов’янськ.

З інформацією про стан погашення заборгованості із заробітної плати на КП «Комунтех» виступила заступник міського голови м. Новогродівки, яка повідомила членів Комісії про проблеми, що виникли на підприємстві, а саме: невиконання директором підприємства зобов’язань щодо виплати податків та заробітної плати; звільнення попереднього та призначення нового керівника; звернення до прокуратури щодо відкриття кримінальної справи на попереднього керівника.

З інформацією про стан погашення заборгованості із заробітної плати КП «Словміськводоканал» виступив заступник керівника підприємства, який повідомив, що заборгованість із заробітної плати погашено в повному обсязі, залишилась заборгованість по податкам та зборам; підприємство отримує великі збитки через втрати води у зношених водопроводах.

З інформацією про стан погашення заборгованості із заробітної плати на ДП «Науково-дослідний інститут високих напруг» виступив керівник підприємства С.Богдан, який повідомив, що заборгованість існує з 2010 року, підприємство виконує невеликі замовлення, працює всього 15 чол.; можливості погасити заборгованість із заробітної плати відсутні.

З інформацією про стан погашення заборгованості із заробітної плати КП «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради» Ясинуватського району виступив заступник голови Ясинуватської райдержадміністрації, який повідомив про нерентабельну роботу підприємства та наміри погашати заборгованість із заробітної плати за рахунок бюджетного фінансування.

Начальник Відділення А. Хімчак зазначив, що КП «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради» Ясинуватського району знаходиться на обліку Відділення і здійснюються заходи щодо сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

За підсумками засідання Комісії було вирішено:

- взяти до відома інформації виступаючих по кожному підприємству щодо заходів, які спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати;
- направити лист Міністерству енергетики та захисту довкілля України щодо сприяння вирішенню проблемних питань на ДП «Науково-дослідний інститут високих напруг».

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Вгору