Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

12 грудня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під головуванням заступника голови Комісії – першого заступника голови Донецької облдержадміністрації І. Мороза, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Згідно порядку денного на Комісії були розглянуті питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та платежів до бюджету ПрАТ «Бахмутський машинобудівний завод «Вістек», ТОВ «Завод кольорових металів» та ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування».

Першим виступив директор з економіки ТОВ «Завод кольорових металів», який проінформував присутніх про фінансовий стан підприємства, зокрема дебіторську та кредиторську заборгованість, яка склалася на підприємстві та наявність заборгованості із заробітної плати. Основною причиною заборгованості із заробітної плати стало несвоєчасне відшкодування ПДВ. Проте, керівництво підприємства має наміри погасити заборгованість із заробітної плати протягом тижня.

Далі О. Новіков, керівник підприємства ПрАТ «Бахмутський машинобудівний завод «Вістек», проінформував про наявність проблемних питань на підприємстві. Підприємство сьогодні переживає не найкращі часи та працює всього на 40% від своєї потужності. Основною причиною заборгованості із заробітної плати керівник підприємства назвав втрату значної частини ринків збуту, зокрема з Росією, Білорусією та Казахстаном.

Під час обговорення ситуації, яка склалася у ПрАТ «Бахмутський машинобудівний завод «Вістек» А. Хімчак повідомив, шо дане підприємство знаходиться в системі запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), через що, фахівцями Відділення проводиться щомісячний моніторинг ситуації із станом заборгованості по заробітної плати.

О.Новіков зауважив, що підприємство має наміри здійснити часткове погашення боргу із заробітної плати у сумі 3 млн. грн. до кінця поточного року та запевнив членів Комісії, що інша заборгованість із заробітної плати буде погашатися частинами відповідно до складеного графіку.

Директор ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування» В. Загудаєв проінформував присутніх, що на сьогоднішній день заборгованість із заробітної плати на підприємстві відсутня, однак існує заборгованість із сплати ЄСВ. До кінця грудня поточного року, зі слів В. Загудаєва, ця заборгованість буде погашена.

За підсумками засідання Комісії було вирішено прийняти до відома інформацію керівників підприємств щодо погашення заборгованості із заробітної плати та ЄСВ та провести моніторинг виконання зобов’язань керівниками підприємств.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

20191213 01

Вгору