Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

А.Головчанська, головний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

 23 квітня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання робочої комісії для ведення переговорів і підготовки Проекту Територіальної угоди на 2019-2020 роки (далі – Проект) між Донецькою ОДА, Спільним представницьким органом репрезентативних профспілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області, в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

На засіданні були присутні:

від сторони органів виконавчої влади:

– перший заступник голови ОДА Є. Вілінський;
– директора та заступники директорів Департаментів економіки, охорони здоров’я, соціального захисту населення;
– представники ГУ Держпраці у Донецькій області;

від сторони роботодавців та їх об’єднань:

– голова Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області М. Цуркан;
– заступник голови Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області А. Лишаєв;
– керівники підприємств – членів Об’єднання організацій роботодавців Донецької області;

від сторони профспілок та їх об’єднань:

– заступник голови Донецької обласної ради профспілок Д. Самбурський;
– голова Конфедерації незалежних профспілок Донецької області Д. Зелений;
– заступники голів обласних організацій профспілок.

Для розгляду на засіданні робочої комісії були запропоновані наступні питання:

– Розгляд розділу 4 Проекту «Оплата праці та трудові відносини»;
– Щодо участі інших не репрезентативних організацій роботодавців у формуванні Територіальної угоди.

Сторони соціального діалогу розглянули пропозиції до розділу 4 Проекту. Під час обговорення було погоджено 23 пункти із 27 запропонованих.Активну участь у проведенні переговорів взяв начальник Відділення А. Хімчак, що дозволило значно поліпшити результати переговорів. Так, за рахунок посередництва у переговорах з 12 пунктів, які були не погоджені в Проекті, залишилось тільки 3, по яким сторони домовились підготувати свої пропозиції та провести обмін між сторонами до 15 травня поточного року.

Далі А. Хімчак виступив з інформацією про проведену Відділенням роботу щодо залучення інших обласних організацій роботодавців до участі у формуванні Територіальної угоди. Так, Відділенням направлені листи до Донецької обласної організації роботодавців житлово-комунальної галузі «Житло-Донецьк», Донецької обласної організації роботодавців транспорту і Організації роботодавців «Роботодавці автомобільного транспорту Донецької області» з пропозицією долучитися до процесу формування та обговорення Територіальної угоди.

Крім того, А. Хімчак довів до відома присутніх, що відповідно до статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» ВЦА здійснюють повноваження із:

– управління суб’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню;
– управління закладами освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання; організації їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

У зв’язку з вищезазначеним, ВЦА є органом, який представляє власника в управлінні цими об’єктами і закладами. Це дає можливість під час підготовки проекту Територіальної угоди врахувати інтереси працівників бюджетної і комунальної сфери.

Сторони соціального діалогу домовилися продовжити роботу робочої комісії для ведення переговорів і підготовки Проекту Територіальної угоди у травні поточного року.

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами засідання робочої комісії.

Вгору