Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

08 жовтня 2019 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось чергове засідання робочої комісії для ведення переговорів і підготовки Проекту Територіальної угоди на 2019-2021 роки (далі – Проект) між Донецькою ОДА, Спільним представницьким органом репрезентативних профспілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області, в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

На засіданні були присутні:

від сторони органів виконавчої влади:

– заступник голови ОДА В. Філашкін;
– директора та заступники директорів Департаментів облдержадміністрації;
– представник ГУ Держпраці у Донецькій області;

від сторони роботодавців та їх об’єднань:

– голова Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області М. Цуркан;
– заступник голови Ради Об’єднання організацій роботодавців Донецької області А. Лишаєв;
– керівники підприємств – членів Об’єднання організацій роботодавців Донецької області;

від сторони профспілок та їх об’єднань:

– голова Донецької обласної ради профспілок П. Древаль;
– заступники голів обласних організацій профспілок;
– представник Конфедерації незалежних профспілок Донецької області.

Для розгляду на засіданні робочої комісії були запропоновані наступні питання:

– Про неузгоджені Сторонами положення розділів ІІ, ІІІ проекту Територіальної угоди між Донецькою обласною державною адміністрацією, Спільного представницького органу репрезентативних професійних спілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області на 2019 – 2021 роки;
– Про пропозицію Об’єднання організацій роботодавців Донецької області щодо виключення пункту 7.17 із проекту Територіальної угоди між Донецькою обласною державною адміністрацією, Спільного представницького органу репрезентативних професійних спілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області на 2019 – 2021 роки.
– Про пропозиції Сторони органів виконавчої влади щодо приведення проекту Територіальної угоди на 2019 – 2021 роки у відповідність з положеннями Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально – економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.

Сторони соціального діалогу розглянули неузгоджені пропозиції до розділів ІІ і ІІІ Проекту. Активну участь у проведенні переговорів взяв начальник Відділення А. Хімчак, що дозволило значно поліпшити результати переговорів. Так, за сприянням начальника Відділення під час переговорів були погоджені розбіжності по 9 пунктам розділу ІІ і по 3 пунктам розділу ІІІ Проекту.

Сторони соціального діалогу також під час переговорів привели окремі пункти проекту Територіальної угоди на 2019 – 2021 роки у відповідність з положеннями Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально – економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.

На засіданні робочої комісії Сторони домовилися підготувати остаточну редакцію проекту Територіальної угоди для підписання.

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами засідання робочої комісії.

Вгору