Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

30 листопада 2018 року у приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулось засідання Донецької обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під головуванням першого заступника голови Донецької ОДА Є. Вілінського, у якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

До порядку денного засідання Комісії були включені питання щодо стану і перспектив погашення заборгованості із заробітної плати, ЄСВ та заборгованості з податків і зборів перед бюджетом підприємств: КП «Великоновосілківський комунхоз», ВАТ «Содовий завод», ДП «Науко-дослідний інститут високих напруг», КП «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради».

На засіданні Комісії були запрошені:

– голова Великоновосілківської райдержадміністрації Г. Ященко;
– начальник фінансового управління Слов’янської міської ради, співголова міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати;
– голова Ясинуватської райдержадміністрації М. Коваленко;
– керівники вищезазначених підприємств.

Є. Вілінський окреслив питання порядку денного і запропонував заслухати керівників підприємств, які мають заборгованість із заробітної плати і запрошені на засідання Комісії.

Представники Департаменту соціального захисту облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області та Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області поінформували членів Комісії щодо стану погашення заборгованості по заробітній платі, податкам, зборам до бюджетів усіх рівнів та надходжень ЄСВ по вищезазначеним підприємствам.

В.о директора КП «Великоновосілківський комунхоз» О. Гноєвий доповів про погашення заборгованості із заробітної плати у повному обсязі у грудні поточного року за рахунок фінансової підтримки селищної ради.

Ліквідатор ВАТ «Содовий завод» Н. Магдєєва поінформувала членів Комісії про ситуацію на підприємстві, де триває ліквідаційна процедура з 2003 року. На підприємстві пройшли торги цілісного майнового комплексу, але переможець невизначений, тому знову буде проводитися додатковий аукціон щодо реалізації майнового комплексу частинами. Підприємство не працює, наймані працівники всі давно звільнені, тому погашення заборгованості із заробітної плати можливе лише за рахунок часткової реалізації майнового комплексу.

В своїй доповіді в.о. директора ДП «Науко-дослідний інститут високих напруг» С. Богдан наголосив на тому, що підприємство має стратегічне значення та не підлягає приватизації. На даний час на підприємстві запроваджена процедура банкрутства у формі розпорядження майном. Через втрату ринку збуту з 2014 року та проведення АТО, а потім ООС підприємство опинилося в скрутному фінансовому становищі. Підприємство здійснює розробки конструкцій, технологій і виготовлення високовольтних ізоляторів з фарфору, скла і полімерних матеріалів з силіконовою (кремнійорганічною) захисною оболонкою для ліній електропередачі 35-750 кВ, підстанцій, електрифікованого залізничного і міського транспорту. На підприємстві є акредитована лабораторія (єдина в Україні), за рахунок якої планується укласти контракти з іноземними партнерами.

Директор КП «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради» Є. Гончаров доповів, що існуючу заборгованість із заробітної плати самостійно підприємство погасити не зможе. Основна проблема на підприємстві – низькі тарифи на комунальні послуги та низький рівень сплати населенням за надані послуги (65%). Є. Гончаров зазначив, що виходом із кризової ситуації може бути модернізація підприємства та запровадження окремих водопровідних мереж.

Голова Ясинуватської райдержадміністрації М. Коваленко поінформував членів Комісії про наміри надати фінансову допомогу у грудні 2018 року КП «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради» на часткове погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам підприємства.

Начальник Відділення А. Хімчак зазначив, що КП «Великоновосілківський комунхоз» та КП «Житлово-водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради» знаходяться на обліку Відділення і на цих підприємствах здійснюються заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

Після обговорення всіх питань порядку денного Є. Вілінський надав доручення:

– директору Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА провести зустріч з керівником ДП «Науко-дослідний інститут високих напруг» щодо обговорення питання надання допомоги по виходу із фінансової кризи підприємства (пошук партнерів з інших областей України, оптимізації виробництва);
– керівникам підприємств, які були заслуховані на даному засіданні, розробити реальні графіки погашення заборгованості із заробітної плати та надати їх голові Комісії.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Вгору