Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

17 грудня 2018 року відбулася важлива і довгоочікувана подія у Донецькій області, до якої фахівці Відділення доклали значних зусиль. У приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулась зустріч представників сторін соціального діалогу на територіальному рівні з питань утворення обласної тристоронньої соціально-економічної ради та укладання Територіальної угоди між Донецькою обласною державною адміністрацією, Донецькою обласною радою професійних спілок, Конфедерації незалежних профспілок Донецької області та Об’єднанням організацій роботодавців Донецької області на 2019 – 2020 роки.

У зустрічі взяли участь 24 уповноважених осіб від Донецької облдержадміністрації, обласних організацій профспілок і їх об’єднань, об’єднання організацій роботодавців та начальник відділення НСПП в Донецькій області.

Донецька облдержадміністрація була представлена фахівцями департаментів і управлінь під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Є. Вілінського, профспілки були представлені членами Донецької обласної Ради профспілок на чолі її голови П. Древаля та членами Конфедерації незалежних профспілок Донецької області на чолі її голови Д. Зеленого, об’єднання організацій роботодавців Донецької області представляв М. Цуркан - голова Ради.

Сторони обговорили шляхи створення обласної тристоронньої соціально-економічної ради та формування проекту Територіальної угоди на 2019 – 2020 роки. Начальник Відділення А. Хімчак проінформував присутніх про перелік суб’єктів сторін профспілок і роботодавців, які пройшли оцінку відповідності критеріям репрезентативності для участі у колективних переговорах з укладення територіальної угоди та для делегування представників до органів соціального діалогу.

У ході зустрічі сторонами соціального діалогу була досягнута домовленість щодо створення обласної тристоронньої соціально-економічної ради, визначений кількісний склад учасників робочої групи по підготовці проекту Положення про обласну тристоронню соціально-економічну раду. За ініціативою начальника Відділення Хімчака А.Б. сторони соціального діалогу домовились сформувати пропозиції до проекту нової Територіальної угоди, винести їх на обговорення та надати ці пропозиції до розгляду робочої групи.

Подальша робота з підготовки проектів буде проводитися на рівні робочої групи, наступне засідання якої відбудеться на початку січня наступного року.

Вгору