Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

26 листопада 2018 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації І. Стокоза (далі – Нарада), в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Під час наради А. Хімчак поінформував про те, що на обліку Відділення знаходиться 5 КТС(К) та 23 випадки ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ). На Костянтинівському науково-виробничому підприємстві «Кварсит» проводяться засідання примирної комісії, третє засідання відбулося 21.11.2018. На наступне засідання примирної комісії, яке відбудеться 11.12.2018, запрошено представника державного концерну «Укроборонпром» для розгляду вимог найманих працівників у КТС(К).

Начальник Відділення також доповів про ситуацію щодо ухилення адміністрації ПАТ «Донецькоблгаз» від проведення примирної комісії з представницьким органом найманих працівників Артемівського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз».

Далі А. Хімчак доповів про складення фахівцями Відділення прогнозу стану соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у І півріччі 2019 року на підприємствах, організаціях, установах Донецької області, який був направлений до облдержадміністрації. Фахівці Відділення вивчали економічно-фінансовий стан, проводили моніторинг стану виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї на підприємствах вугільної промисловості, машинобудування, металургії, житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу, в установах та закладах бюджетної сфери.

Моніторинг та аналіз стану СТВ на підприємствах Донецької області, розташованих на території підконтрольній українській владі, доводить, що ситуація в економіці Донецької області залишається складною через погіршення соціально-економічних показників, а тому чинники напруження соціального клімату в трудових колективах і надалі будуть існувати. Про це свідчить реєстрація за січень-жовтень 2018 року 3 КТС(К) та взяття на облік, з метою запобігання виникненню КТС(К), 77 випадків дестабілізації стану СТВ з 90 чинниками, з яких найбільша кількість випадків припадала на підприємства водопостачання; каналізації, поводження з відходами – 20 випадків (26%); добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 14 випадків (18,2%); сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства – 8 випадків (10,4%).

Підприємства вугледобувної промисловості залишаються конфліктогенними. Тому свідчить протестна активність найманих працівників вугледобувної галузі, що спричинила проведення акцій соціального протесту. За період січень-жовтень 2018 року Відділенням було зафіксовано проведення 19 акцій соціального протесту на підприємствах вугледобувної промисловості, з яких 1 – стихійний страйк, 3 – мітинги, 2 – невихід на поверхню, 6 – припинення роботи, 6 – пікетування, 1 – вуличні походи.

За результатами проведеного аналізу зроблено висновок, що у І півріччі 2019 року прогнозується можливе виникнення КТС(К) на підприємствах вугледобувної промисловості, а також сформульовані основні проблемні питання та запропоновані заходи, які необхідно вжити для їх усунення, в вугледобувній галузі, машинобудуванні, металургії, житлово-комунальному господарстві, агропромисловому комплексі,в установах та закладах бюджетної сфери.

Наприкінці наради І. Стокоз надав доручення провести 28.11.2018 нараду в облдержадміністрації із запрошенням представників сторін спору ПАТ «Донецькоблгаз» щодо сприяння вирішення колективного трудового спору.

За підсумками робочої наради проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору