Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

07 вересня 2018 року відповідно до плану роботи відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) проведено дистанційний семінар-нараду за участю 7 арбітрів, 2 незалежних посередників НСПП та фахівців Відділення.

На порядку денному були розглянуті питання щодо результатів роботи Відділення за 8 місяців 2018 року щодо соціального діалогу, запобігання стихійних акцій протесту та страйків, вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та про результати проведення примирної комісії щодо розгляду КТС(К) між найманими працівниками Донецького обласного управління водних ресурсів та комісією з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів.

Захід відкрив начальник Відділення А. Хімчак, який поінформував про результати роботи Відділення за 8 місяців 2018 року щодо запобігання стихійних акцій протесту та страйків. Так, упродовж січня-серпня 2018 року у Донецькій області спостерігалося загострення стану СТВ на підприємствах вугледобувної промисловості, яке призвело до протестної активності найманих працівників – проведення акцій соціального протесту. Відділенням було зафіксовано проведення 15 акцій соціального протесту, а саме: 1 стихійний страйк, 4 мітинги, 2 невиходи на поверхню, 3 припинення роботи, 5 пікетувань.

В своєму виступі А. Хімчак звернув увагу на економічну ситуацію, яка склалася на підприємствах вугледобувній галузі та ознайомив працівників позаштатних інституцій з основними вимогами учасників акцій соціального протесту.

Далі керівник Відділення виступив із інформацією про результати роботи Відділення за 8 міс. 2018 року щодо вирішення КТС(К). Упродовж звітного періоду Відділення сприяло вирішенню 7 КТС(К), 2 з яких були зняті з реєстрації як припинені та 1 КТС(К) вирішено на КП Слов’янської міської ради «Словміськводоканал» за сприянням фахівців Відділення.

У червні-серпні поточного року Відділення сприяло вирішенню КТС(К) між найманими працівниками Донецького обласного управління водних ресурсів та комісією з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів. Провідний спеціаліст Відділення Р. Таран розповів про сприянням фахівцями Відділення сторонам конфлікту у проведені засідань примирної комісії. Це дозволило під час засідання комісії врегулювати першу вимогу, а по іншим вимогам - досягти спільного рішення їх виконання.

Активну участь в обговоренні питань взяли арбітри НСПП О. Коваль, А. Вечоркін та Л. Трухмаєва.

По закінченню заходу начальник Відділення ознайомив арбітрів з розробленими Методичними рекомендаціями «Діалог як інструмент попередження конфліктів», розповів про практику застосування інструментів діалогу, що впливає на превентивні дії попередження конфліктів, та подякував всім присутнім за участь у заході.

Вгору