Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

29 жовтня 2018 року у м. Краматорську відбулася нарада у першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Є. Вілінського з розгляду питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах групи «Азовмашінвест Холдінг», на яку був запрошений начальник Відділення НСПП в Донецькій області ( далі – Відділення) А. Хімчак.

На нараді були присутні:

– директора департаментів Донецької ОДА;
– заступник начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області;
– заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області;
– заступник начальника Донецького Регіонального відділення Фонду Держмайна України;
– представник виконкому Маріупольської міської ради;
– представник Прокуратури Донецької області;
– представник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області;
– представники адміністрації підприємств ПАТ «Азовмаш», ПрАТ «Азовелектросталь», ПрАТ «Азовзагальмаш».

Відкрив нараду Є. Вілінський, який наголосив, що підприємства групи «Азовмашінвест Холдінг» є найбільш проблемними в питанні наявної заборгованості із заробітної плати, яка складає близько половини всієї суми заборгованості підприємств Донецької області, та запросив представників адміністрації вищезазначених підприємств доповісти про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам.

Представник адміністрації ПАТ «Азовмаш» поінформував про порушення провадження у справі про банкрутство. На сьогоднішній день на підприємстві діє процедура розпорядження майном. Господарська діяльність не здійснюється, працівники звільнені, кошти, які надходять від реалізації майна, направляються на погашення заборгованості із заробітної плати.
Представник адміністрації ПрАТ «Азовелектросталь» поінформував про часткове погашення заборгованості із заробітної плати та наявність нових замовлень, які допоможуть найближчим часом погасити всю наявну заборгованість.

Представник адміністрації ПрАТ «Азовзагальмаш» окреслив тяжкий фінансовий стан підприємства, який виник через втрату ринків збуту, де основним замовником продукції підприємства була Російська Федерація. З 20.04.2016 року на підприємстві запроваджена процедура банкрутства у формі розпорядження майна. На підприємстві відбувається скорочення працівників, станом на 29.10.2018 їх чисельність складає 1270 осіб проти 3012 в 2017 році. Підприємство працює нестабільно, обсяги виробленої продукції (вагонів) незначні. За 2015-2017 роки підприємство отримало фінансовий результат – збитки більше 1 млрд.грн. Арбітражний керуючий працює не системно, тому частка погашеної суми заборгованості із заробітної плати від реалізації майна у порівнянні із загальною сумою боргу незначна. Планувалися контракти з ПАТ «Укрзалізниця» та отримання окремих замовлень від Міноборони України, але на теперішній час контракти ще не укладені, підприємство працює на 9% від своєї потужності. Без значних замовлень на продукцію підприємство не зможе вийти з фінансової кризи.

Заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області поінформувала присутніх про проведену в жовтні поточного року документальну перевірку ПрАТ «Азовзагальмаш», результати якої ще опрацьовуються.

На запитання щодо перспективи погашення заборгованості із заробітної плати заступник керівника ПрАТ «Азовзагальмаш» не змогла надати чітку відповідь.

Є. Вілінський висловив своє бачення цієї ситуації і наголосив на тому, що буде ініціювати перед головою Донецької ОДА створення спеціальної комісії ОДА, яка повинна проаналізувати фінансово-господарську діяльність ПрАТ «Азовзагальмаш» із залученням фіскального органу, управління Держпраці та прокуратури.

Начальник Відділення А. Хімчак поінформував присутніх про те, що Відділення постійно отримує інформацію від виконкому Маріупольської міської ради про нестабільну соціальну ситуацію на підприємствах групи «Азовмашінвест Холдінг». Відділення пропонувало головам профспілкових організацій вищезазначених підприємств свою допомогу через процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). Але наразі жодного трудового спору по цим підприємствам не виникало.

Підсумовуючи всі обговорені питання наради, Є. Вілінський пообіцяв після розмови з головою ОДА, повідомити всі зацікавлені органи про подальші дії у вирішенні питання впливу на адміністрацію ПрАТ «Азовзагальмаш» щодо погашення заборгованості із заробітної плати.

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами наради в ОДА.

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Вгору