Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

15 квітня 2019 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації І. Стокоза, в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Під час наради А. Хімчак поінформував присутніх про результати роботи Відділення за перший квартал 2019 року. Так на протязі січня-березня 2019 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 30 випадків ускладнення стану СТВ, по яких було взято на облік 30 чинників ускладнення щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Причиною виникнення випадків ускладнення у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 239,5 млн. грн.

В результаті постійної взаємодії зі сторонами соціально-трудових відносин та органами місцевого самоврядування, протягом січня-березня 2019 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення, в сумі 117 млн.грн., що складає 48,9% від заборгованості, що стала чинником ускладнення стану СТВ.

Відділенням також проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів). По двом спорам ще не закінчені примирні процедури.

З метою вирішення спірних питань між сторонами соціально-трудових відносин виключно у правовому руслі, Відділення спрямовувало свої зусилля на попередження проведення страйків і акцій протесту та послаблення соціальної напруги під час проведення найманими працівниками страйків і колективних припинень роботи. Однак, за перші три місяці року, Відділенням було зафіксовано проведення 3 акцій соціального протесту, а саме: 1 невихід на поверхню та 2 припинення роботи.

Крім того, А Хімчак доповів, що з 01 по 11 квітня по 2019 року наймані працівники ВП «Шахта «Родинська» ДП «Мирноградвугілля» проводили акцію протесту та не приступали до роботи. Вимогою учасників акції було погашення заборгованості із заробітної плати за січень-лютий 2019 року, яка складала понад 5 млн.грн. Протягом всього терміну проведення акції протесту, Відділення взаємодіяло з профспілками та адміністрацією підприємства, здійснювало моніторинг ситуації на підприємстві та проводило консультації з керівництвом облдержадміністрації щодо вирішення питання погашення заборгованості перед найманими працівниками ВП «Шахта «Родинська» ДП «Мирноградвугілля».

Завдяки спільних зусиль вдалося погасити заборгованість із заробітної плати та виплатити поточну заробітну плату за березень 2019 року найманим працівникам ВП «Шахта «Родинська».
За підсумками робочої наради проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору