Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

11 вересня 2018 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації І. Стокозом (далі – Нарада), в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Під час наради А. Хімчак поінформував про результати роботи Відділення в серпні 2018 року. Так, упродовж січня-серпня поточного року Відділенням проводилася робота по врегулюванню 58 випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), по яких було взято на облік 68 чинників. Загальна сума заборгованості із заробітної плати, що стала причиною ускладнення стану СТВ, складає 307 млн. грн., в т.ч. в серпні взято на облік 6 випадків ускладнення стану СТВ із чинником щодо заборгованості із заробітної плати перед найманими працівниками в сумі 24 млн.грн. Найбільшу суму заборгованості мають підприємства вугледобувної галузі, і, як наслідок, це призвело до протестних дій найманих працівників. У серпні поточного року фахівцями Відділення зафіксовано проведення 2 акцій соціального протесту працівниками відокремлених підрозділів ДП «Мирноградвугілля» у формі пікетування та невихід на поверхню. Загальна кількість учасників акцій соціального протесту склала 340 осіб. Основною вимогою шахтарів було погашення заборгованості із заробітної плати за червень-липень 2018 року. Станом на 07.09.2018 року загальна заборгованість із заробітної плати по підприємствам вугільної промисловості складає 538 млн.грн.

Відділенням також проводиться робота по вирішенню 4 КТС(К), в яких в стадії вирішення знаходяться 15 вимог, висунутих найманими працівниками.

У серпні поточного року розпорядженням НСПП знято з реєстрації 1-у вимогу у КТС(К) між найманими працівниками Донецького обласного управління водних ресурсів та комісією з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів. Відділення сприяє у вирішенні всіх вимог найманих працівників, про що свідчать протокольні рішення проведених засідань примирної комісії. Інші вимоги знаходяться в процесі розгляду.

За січень-серпень 2018 року було знято з обліку 33 випадки ускладнення стану СТВ і станом на 01.09.2018 залишились неврегульованими 25 випадків з 29 чинниками.

В результаті постійної та планомірної роботи, в тому числі і проведення узгоджувальних зустрічей зі сторонами конфліктів, упродовж січня-серпня 2018 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення, в сумі 81 тис.грн. або 26,5% від загальної суми заборгованості із заробітної плати, що стала причиною дестабілізації стану СТВ.

І. Стокоз висловив прохання оперативно інформувати його про ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах Донецької області, де є протестні наміри найманих працівників.
За підсумками робочої наради проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору