Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

13 листопада 2018 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації І. Стокоза (далі – Нарада), в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Під час наради А. Хімчак поінформував про результати роботи Відділення за 10 місяців 2018 року. Так, за цей період Відділенням проводилась робота по врегулюванню 77 випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), по яких було взято на облік 90 чинників. Причиною виникнення випадків ускладнення у звітному періоді стала заборгованість із виплати зарплати в сумі 369 млн.грн. В результаті постійної взаємодії зі сторонами СТВ та органами місцевого самоврядування, протягом січня-жовтня 2018 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником ускладнення стану СТВ, в сумі 253 млн.грн., що складає 68,5% від суми заборгованості, яка стала причиною взяття на облік
Упродовж січня-жовтня поточного року знято з обліку 49 випадків, в тому числі 48 – у зв’язку із врегулюванням чинників ускладнення, 1 – у зв’язку із реєстрацією КТС(К).

Відділенням також проводилась робота по вирішенню 9 КТС(К) з 40 вимогами найманих працівників. У звітному періоді розпорядженнями НСПП 4 КТС(К) знято з реєстрації. Станом на 01.11.2018 залишились невирішеними 5 КТС(К) з 23 вимогами найманих працівників.

За 10 місяців 2018 року Відділенням було зафіксовано проведення 21 акції соціального протесту, а саме: стихійний страйк – 1, мітинги – 5, невихід на поверхню – 2, припинення роботи – 6, пікетування – 6, вуличні походи – 1.

Начальник Відділення також доповів про проведення примирних процедур на Костянтинівському науково-виробничому підприємстві «Кварсит» та про наміри здійснити виїзд на ПАТ «Донецькоблгаз» для організації проведення примирної комісії по КТС(К) на Артемівському управлінні по газопостачанню та газифікації.

Далі було обговорене питання щодо надання пропозицій до заходів Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2019 рік в розділі 3.1.17 «Соціальний захист населення», а саме:

• забезпечення здійснення соціального діалогу, функціонування тристоронніх соціально-економічних рад та укладення територіальних угод у містах та районах області.
• організація проведення семінарів, нарад, зустрічей, круглих столів, інших заходів з питань соціально-трудових відносин.
• забезпечення проведення попереджувальних заходів щодо виникнення колективних трудових спорів, страйків та акцій протесту.
• сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).
• проведення роботи щодо прогнозування можливих змін соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів та протестних дій найманих працівників.

Наприкінці наради І. Стокоз привітав начальника Відділення А. Хімчака з 15-ти річчям роботи у відділенні НСПП та з 20-ю річницею створення Національної служби посередництва і примирення.

За підсумками робочої наради проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору