Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

25 листопада 2019 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ю. Костюніної, в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

На нараді начальник Відділення розповів про результати прогнозу стану соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у І півріччі 2020 року на підприємствах Донецької області. Щомісячний моніторинг стану та динаміки заборгованості із виплати зарплати на підприємствах області дає підстави вважати, що на підприємствах промислових галузей, характерних для Донецької області, ситуація з виплатою заробітної плати залишається напруженою, а в деяких галузях вона зростає.

Найбільше конфліктогенними у першому півріччі 2020 року залишаються державні підприємства вугледобувної промисловості. Основними факторами ймовірного стану ускладнень соціально-трудових відносин підприємств цієї галузі є: соціальна напруженість в шахтарських колективах через невиплату заробітної плати, незадовільний стан матеріально-технічного забезпечення виробничого процесу, істотне зменшення державної підтримки галузі.

Виникнення колективних трудових спорів на підприємствах машинобудування, житлово-комунального господарства, металургійної та гірничодобувної промисловості, сільського господарства не прогнозуються, а можливі конфліктні питання будуть вирішуватись на стадії запобігання виникненню колективних трудових спорів.

Згідно проведеного аналізу не прогнозується ускладнення стану соціально-трудових відносин та виникнення колективних трудових спорів в установах і закладах бюджетної сфери: культури, освіти та охорони здоров’я.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Ю. Костюніна подякувала фахівцям Відділення за змістовний прогноз стану соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у І півріччі 2020 року на підприємствах Донецької області.

Вгору