Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

02 грудня 2019 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ю. Костюніної, в якій прийняв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Під час наради А. Хімчак проінформував присутніх про результати роботи Відділення за 11 місяців 2019 року. Так, за цей період Відділенням проводилась робота по врегулюванню 55 конфліктних ситуацій, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин. Причиною виникнення конфліктних ситуацій у звітному періоді стала заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 321659,5 тис.грн. В результаті постійної та планомірної роботи, в тому числі із проведення узгоджувальних зустрічей зі сторонами СТВ, було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала причиною виникнення конфліктних ситуацій, в сумі 260866,7 тис.грн., що складає 81,1% від загальної суми заборгованості із заробітної плати, що стала причиною виникнення конфліктних ситуацій.

За цей час знято з обліку 41 конфліктну ситуацію з 41 чинником ускладнення стану СТВ. Наразі залишились неврегульованими 14 конфліктних ситуацій з 14 чинниками.

Відділенням також проводилась робота по вирішенню 5 КТС(К) з 23 вимогами найманих працівників. У звітному періоді розпорядженнями НСПП 1 КТС(К) знято з реєстрації. Станом на 02.12.2019 залишились невирішеними 4 КТС(К) з 14 вимогами найманих працівників.

На протязі січня-листопада 2019 року Відділенням було зафіксовано проведення 19 акцій соціального протесту, а саме: 1 невихід на поверхню, 5 мітингів, 1 пікетування, 6 припинень роботи, 1 пікетування, 5 перекриттів дорожнього руху, 1 вуличний похід. Найбільший показник проведення акцій соціального протесту зафіксовано на підприємствах вугледобувної галузі.

Начальник Відділення також доповів про складну ситуацію, яка склалася на державних підприємствах вугледобувної галузі, у зв’язку із заборгованістю із виплати заробітної плати. Заборгованість із заробітної плати, з урахуванням жовтня поточного року, складає 270,7 млн.грн. Не виплачено також поточну заробітну плату за листопад 2019 року.

Заступник голови облдержадміністрації Ю. Костюніна висловила занепокоєння такою ситуацію та попросила начальника Відділення терміново інформувати її про погіршення стану СТВ на державних підприємствах вугледобувної галузі.

За підсумками наради у заступника голови ОДА проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору