Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

03 червня 2019 року відбулася нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації І. Стокоза, в якій прийняв участь в. о. начальника відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) С. Демченко.

Під час наради С. Демченко поінформував присутніх про результати роботи Відділення за травень 2019 року. Так на протязі поточного місяця Відділенням проводилась робота по врегулюванню 38 випадків дестабілізації стану СТВ та усунення 38 чинників дестабілізації. щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Загальна сума заборгованості із заробітної плати, що стала причиною дестабілізації стану СТВ, складає 265624,7 тис. грн.

В результаті постійної та планомірної роботи, в тому числі і проведення узгоджувальних зустрічей зі сторонами конфліктів, упродовж січня-травня 2019 року було погашено заборгованості із виплати заробітної плати, що стала чинником дестабілізації, в сумі 172528,9 тис.грн.

Відділенням також проводилась робота по вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів). По двом спорам ще не закінчені примирні процедури.

У травні поточного року зі сторонами соціально-трудових відносин фахівцями Відділення всього проведено 41 примирна процедура, в тому числі на підприємствах, де зареєстровано КТС(К) – 10 узгоджувальних зустрічей, 2 – засідання примирної комісії; на підприємствах, де взято на облік стан СТВ з метою запобігання виникненню КТС(К) – 29.

Також С. Демченко доповів про ситуацію на вугледобувних підприємствах області та стан соціально- трудових відносин на них. За наявною оперативною інформацією лише одна шахта, а саме ДП «Селидіввугілля» має заборгованість по заробітній платі. Так на сьогоднішній день найманим працівникам виплачена лише частина заборгованості із заробітної плати за квітень 2019 року.

За підсумками заходу проведено оперативну нараду з працівниками Відділення.

Вгору