Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

Відбулась робоча зустріч заступника голови Донецької облдержадміністрації Стокоза І.С. з начальником відділення НСПП в Донецької області Хімчаком А.Б.

На запрошення заступника голови Донецької обласної державної адміністрації Стокоза І.С. 12 вересня 2017 року в м. Краматорську відбулась робоча зустріч заступника голови Донецької облдержадміністрації з начальником відділення НСПП в Донецької області Хімчаком А.Б.

Під час зустрічі Артур Хімчак проінформував заступника голови Донецької облдержадміністрації про результати роботи Відділення за серпень 2017 року.

Так, протягом січня – серпня 2017 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 24 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, по яких було взято на облік 33 чинника дестабілізації, з яких щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї було взято на облік 21 чинник (63,6% від загальної кількості).

Відділенням проводилась робота по вирішенню 7 колективних трудових спорів (конфліктів), в яких найманими працівниками було висунуто 35 вимог, в тому числі щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї – 12 вимог. З початку поточного року за сприянням Відділення знято з реєстрації 1 колективний трудовий спір.

З метою врегулювання чинників дестабілізації Відділенням зі сторонами соціально – трудових відносин, проводяться узгоджувальні зустрічі. З початку року проведено 133 узгоджувальні зустрічі, в тому числі по вирішенню КТС(К) – 37, по запобіганню виникненню КТС(К) – 96.

За 8 місяців 2017 року були відсутні випадки виникнення колективних трудових спорів та відбулась тільки 1 акція соціального протесту (за 8 міс. 2016 року - 11).

Хімчак Артур зазначив, що основним чинником загострення стану соціально – трудових відносин на підприємствах та в установах Донецької області є питання виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

Начальник Відділення також проінформував заступника голови Донецької облдержадміністрації про ситуацію, яка склалася у центрах поштового зв’язку Донецької дирекції ПАТ «Укрпошта» щодо реорганізації вищевказаних установ, а також повідомив, що у межах заходів Відділення щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у центрах поштового зв’язку №3, №10, №11 Донецької дирекції ПАТ «Укрпошта» були проведені наради з керівництвом Донецької дирекції ПАТ «Укрпошта» та з представниками профспілкових організацій Донецької дирекції ПАТ «Укрпошта» з питання ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємстві у зв’язку з прийняттям наказу ПАТ «Укрпошта» від 15.05.2017 №590 «Про структурні зміни у Донецькій дирекції ПАТ «Укрпошта»».

Далі заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Стокоз І.С та начальник Відділення Хімчак А.Б. обговорили питання взаємодії Донецької облдержадміністрації та відділення НСПП в Донецькій області у сфері попередження виникнення колективних трудових спорів, страйків і акцій протестів, ведення соціального діалогу.

Вгору