Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

19 вересня в м. Краматорську відбулась робоча нарада під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Стокоза І.С. На нараді був присутній начальник відділення НСПП в Донецької області Хімчак Артур.

Під час наради Хімчак Артур проінформував про основні показники роботи Відділення у вересні поточного року. Так, на обліку Відділення знаходиться 6 колективних трудових спорів (конфліктів), в яких найманими працівниками було висунуто 35 вимог, в тому числі щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї – 12 вимог.

Також проводяться заходи щодо запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на 19 підприємствах області.

Начальник Відділення зазначив, що через погіршення стану соціально-трудових відносин, результатом яких стало звернення на Урядову «гарячу» лінію громадян – працівників підприємств, в вересні 2017 року взято на облік Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору стан соціально-трудових відносин на 4 підприємствах:

- житлово-комунальному підприємстві Маріупольської міської ради «Азовжитлокомплекс» з чинником ускладнення стану соціально-трудових відносин щодо несвоєчасної виплати поточної заробітної плати найманим працівникам;
- Лиманському участку Слов’янського управління по газопостачанню і газифікації ПАТ «Донецькоблгаз» з чинником ускладнення стану соціально-трудових відносин щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту стосовно нормування і оплати праці, регулювання режиму праці, тривалості робочого часу;
- Краснолиманському виробничому управлінні водопроводно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» з чинником ускладнення стану соціально-трудових відносин щодо заборгованості із виплати заробітної плати;
- Комунальному підприємстві «Торецьккомсервіс» Торецької міської ради з чинником ускладнення стану соціально-трудових відносин щодо заборгованості із виплати заробітної плати.

По всім підприємствам розроблені заходи реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин та направлені пропозиції роботодавцям щодо залучення Відділення до переговорів між сторонами соціально-трудових відносин.

Вгору