Чому НСПП?

Відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

На Донеччині відбулось виїзне засідання колегії Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації та робоча нарада голови Донецької облдержадміністрації Жебрівського П.І.

27 липня 2017 року у м. Костянтинівка у приміщенні Костянтинівської міської ради відбулось виїзне засідання колегії Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації за участю голів районних державних адміністрацій, районних рад, міських голів, голів об’єднаних територіальних громад, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади. На засідання було запрошено начальника відділення НСПП в Донецькій області Хімчака А.Б.

На колегії були розглянуті наступні питання:

–    Про впровадження державної системи моніторингу довкілля у Донецькій області;
–    Про стан впровадження містобудівного кадастру на території Донецької області;
–    Про хід реалізації інфраструктурних проектів, що здійснюються за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;
–    Про роль інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації молодіжної політики у Донецькій області;
–    Про стан реалізації інфраструктурних проектів у м. Костянтинівка.

На робочій нараді начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області Артур Хімчак доповів про результати роботи Відділення за 7 місяців 2017 року.

Так, протягом січня – липня 2017 року Відділенням проводилась робота по врегулюванню 24 випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин, по яких було взято на облік 33 чинника дестабілізації, з яких щодо своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї було взято на облік 24 чинника (72,7% від загальної кількості). З початку 2017 року було взято на облік 17 випадків ускладнення стану СТВ.

Відділенням проводилась робота по вирішенню 7 колективних трудових спорів (конфліктів), в яких найманими працівниками було висунуто 35 вимог. 1 колективний трудовий спір врегульовано та знято з обліку. З початку року проведено 122 узгоджувальних зустрічі, в тому числі по вирішенню КТС(К) – 42, по запобіганню виникненню КТС(К) – 80.

Артур Хімчак зазначив, що чинником дестабілізації стану СТВ у січні – липні 2017 року була заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 244 131,9 тис. грн., з якої за січень-липень поточного року було погашено 99693,3 тис. грн. (в липні – 1910,4 тис.грн.) або 41% від загальної суми, що стала чинником ускладнення стану соціально-трудових відносин.

За сприянням відділення НСПП в Донецькій області, профспілок та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в області було створено і працювало у І півріччі 2017 року 17 міських і районних тристоронніх соціально-економічних рад, а також укладено 14 територіальних угод між місцевими органами самоврядування, координаційними радами профспілок та організаціями роботодавців.

У звітному періоді фахівцями Відділення проводилася робота з підтвердження репрезентативності професійних спілок, у яких сплинув п’ятирічний термін, визначений Законом. За січень-червень 2017 року підтверджено репрезентативність Донецької обласної Ради професійних спілок та Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Вгору